לא מעט בני נוער לא מכירים ולא פגשו מימיהם ילדים בעלי מוגבלויות בכלל וילדים על הספקטרום האוטיסטי בפרט, ועל כן לא מבינים את כל המורכבות והמכשולים הכרוכים בחיי היום-יום שלהם. בקמפוס אנקורי ראשון לציון החליטו להעלות את מודעות התלמידים ולהזמין לסדנא בנושא את חגית רון-רבינוביץ', עיתונאית ואמא לעילי, נער אוטיסט בתפקוד נמוך, בכדי שתחשוף בפניהם את אורך חייה ותרתום את התלמידים למען עשייה ומעורבות בנושא.

הסדנא החלה בשיחה של רון-רבינוביץ' עם התלמידים בה שפכה אור על הספקטרום האוטיסטי שאינו יורד מסדר היום הציבורי ושיתפה בקושי הקיים בהתמודדות עם לקות תקשורתית בעולם בו אנו חיים, באמצעות דוגמאות מחיי היום-יום של משפחתה. התלמידים התרגשו במיוחד לשמוע כי בשנה שעברה היא נבחרה לייצג את ישראל באו"ם שם כאם לנער אוטיסט ולנאום מול הורים מכל העולם וסיפרה שהניצחון הקטן שלה הוא העובדה שילדים ביישוב בו מתגוררת ניגשים אל עילי, מבקשים את קרבתו ללא כל חשש, לעג או סימני שאלה.

בהמשך הסדנא צפו התלמידים בסרטה הדוקומנטרי "זה אח שלי" המאפשר הצצה לחיים של אח לנער אוטיסט, המשמעויות הנלוות לכך וההשלכות על הדינמיקה המשפחתית. הייחודיות שבסרטה של חגית רון-רבינוביץ היא הזווית של נקודת מבטו של האח של האוטיסט וכיצד זה נוגע ומשפיע על חייו.

אור אייזן, תלמידת כיתה י"א בקמפוס אנקורי ראשון לציון אמרה כי "ההרצאה הייתה מאוד מרגשת. מעניין היה גם לשמוע גם את הצד של האחים לאוטיסטים וכיצד הם מרגישים. זו זווית שבדרך כלל לא חושבים עליה". גל מדמוני, תלמיד כיתה י"א בקמפוס הוסיף כי "המפגש הזה חשוב וחיוני כי יש אנשים שלא יודעים איך להתמודד עם ילדים אוטיסטיים. חגית לימדה אותנו איך לגשת לאותם ילדים, כיצד להתייחס אליהם ואיך להתנהג בסביבתם".

משה גרדוס, מנהל קמפוס אנקורי ראשון לציון: "רשת החינוך אנקורי שוקדת על שילוב פעילויות מקוריות שיביאו את התלמידים לקיים דיון משמעותי ולעודד סובלנות בחברה בה אנו חיים. כרשת אשר שמה לה כערך עליון את נושא הסובלנות וקבלת האחר, אנו רואים חשיבות מכרעת בחשיפת התלמידים למגוון הרחב של האוכלוסייה הישראלית."