1,120 מחשבים ניידים חולקו למורים בבתי הספרבמסגרת הפרויקט נהנים מורי בתי הספר היסודיים וחטיבות הביניים גם מקורסי הדרכה מקצועיים מתקדמים בנושא.

מורי בתי הספר היסודיים שלמון, אשלים, תרבות, ויתקין, מרחבים ידלין, רוזן, איתמר ונגבה, הצטרפו לתכנית "מחשב נייד לכל מורה " בראשון לציון. בטקס חגיגי בנוכחות ראש העירייה, דב צור, מזכ"ל הסתדרות המורים, יוסי וסרמן, ומנהלת תכנית "מחשב נייד לכל מורה" מקרן אתנה, דפנה תמיר, ובעלי תפקידים נוספים.

זו השנה השישית ברציפות שעיריית ראשון לציון נוטלת חלק בפרויקט. 36 בתי ספר (חטיבות ביניים ויסודיים) הם חלק מהפרויקט וכ-1,120 מורים כבר קיבלו מחשבים ניידים ונטלו חלק בתוכנית השתלמות מקצועית של 120 שעות, במטרה להעצים את יכולותיהם.

במסגרת תכנית "מחשב נייד לכל מורה" חולקו עד היום מחשבים ניידים לכ-12,000 מורים וגננות ב-983 בתי ספר וגני ילדים, ב-448 ישובים בערים ובמועצות האזוריות, יחד עם קורסי הכשרה מקצועיים.

במסגרת התוכנית תקבל, כאמור, כל מורה שתצטרף לתכנית, מחשב נייד בשילוב הדרכה מקצועית של 120 שעות אשר יקנו לה כלים להפוך את סביבת הלמידה למתקדמת יותר ויהפכו את המורה למקור ידע בלתי נלאה בתחומה.

הכנסת התכנית בעיר ראשון לציון התאפשרה בזכות תרומתם של הקרן המשפחתית ע"ש תד אריסון, קרן אתנה, בנק מסד הקרן לקידום מקצועי של הסתדרות המורים ושותפיה האחרים לתוכנית ועיריית ראשון לציון.

ראש העירייה, דב צור: "מתפקידנו להעמיד לרשות צוות ההוראה והתלמידים את סביבת הלימודים הטובה ביותר. אני משוכנע כי חבילות המחשוב למורים לצד רישות בתי הספר בתשתית מתקדמת ותוכנית לימודים מותאמת, מעצימה את המורים ובכך תורמת באופן ישיר להישגי התלמידים. אנו בעיריית ראשון לציון נמשיך לצייד את בתי הספר וצוותי ההוראה במיטב הטכנולוגיה."

אורי בן-ארי, נשיא ומייסד קרן אתנה ציין כי "ניתן לראות את השפעת השימוש במחשבים על איכות ההוראה והלימוד בכיתות אשר משתתפות בפרויקט מחשב לכל מורה. אני מברך את ראש העיר על הצטרפות העיר הרביעית בגודלה בישראל לתכנית ועל ההבנה שלו את החשיבות בהענקת מחשבים ניידים למורים, לפני הכול."

יוסי וסרמן, מזכ"ל הסתדרות המורים: "המורים הפכו את המחשבים לכלי העבודה הראשון שלהם, שפת העתיד טמונה בטכנולוגיות המתפתחות. המחשב הנייד הוא כלי עזר חיוני והוא הופך את המורה למקצועי יותר, מעודכן יותר, מחובר ומוערך יותר.

לא בכדי נבחרו המורים לשמש חוד החנית במבצע ארצי רחב היקף."

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה