שדרוג למקיף ה' בהשקעה של 2.5 מיליון שקליםספרייה חדשה, מבואת כניסה בעיצוב ציוני ושיפור איכות האקוסטיקה בעשרות כיתות. לא פחות מ-2.5 מיליון שקלים הושקעו בבית הספר שעבר שדרוג מן היסוד.במסגרת רפורמת "עוז לתמורה" הוספו שלושה חדרי לימוד להוראה פרטנית ועשרות פינות עבודה למורים

בהשקעה של למעלה משני מיליון שקלים מתקציב העירייה בוצע שדרוג מן היסוד של ספריית בית הספר, מבואת הכניסה ושיפור האקוסטיקה ב-30 כיתות.

יש לציין שבית הספר מקיף ה' בראשון לציון, אשר הוקם לפני כ-30 שנה, עבר לפני כשנתיים שיפוץ ושדרוג בחדרי מורים, מנהלה ומזכירות במבנה חטיבת הביניים. עתה הוחלט להמשיך בעבודות השדרוג והטיפוח  של החללים הנוספים במקיף ה'.

ספריית בית הספר המשתרעת על שטח של 200 מ"ר הוקמה מחדש בסטנדרטים הגבוהים ביותר, בין יתר הותקנה בספרייה רצפת פרקט ותקרה אקוסטית, מדפי ספרים חדשים ועמדות מחשוב, בחלל הספרייה הוצבו פינות ישיבה ושולחנות לימוד.

כמו כן,  לספרייה הוספו אמצעים טכנולוגים ודיגיטליים שנועדו לאפשר סביבת לימודים נוחה ונגישה לתלמידים, בין היתר הוצבו מחשבים מתקדמים, רשת אינטרנט אלחוטית, מקרנים, מסכים ועוד.

מבואת הכניסה בבית הספר עברה מתיחת פנים בידי מעצבת פנים, בתחילה הוחלפו ריצוף, דלתות ותקרת המבואה והוספו קירות גבס ותאורה לאורכה. בהמשך עוצבו קירות המבואה לאור ערכי בית הספר, כך למשל הוקדשו עמודים להמנון, מגילת העצמאות, מפת ארץ ישראל ולציטוטי אישים מההיסטוריה והמורשת של המדינה. גם כיתות הלימוד זכו לעדנה, ובכ-30 כיתות לימוד הותקנו תקרות אקוסטיות והוחלפו דלתות וחלונות וזאת במטרה להיטיב את רמת הקשב והריכוז של התלמידים.

כידוע, בית הספר נכלל ברפורמת עוז לתמורה, במסגרתה הוספו 27 פינות עבודה למורים ושלושה חדרי לימוד המיועדים להוראה פרטנית. עלות הקמת עמדות אלה נאמדת בכ-400 אלף ₪, השקעה משותפת לעירייה ולמשרד החינוך.

ראש עיריית ראשון לציון, דב צור אמר עם סיום העבודות: "בית הספר שינה את פניו והפך לנגיש ומזמין יותר עבור התלמידים וצוות בית הספר. עבודות השדרוג בבית הספר הן חלק מתוכנית מקיפה של העירייה להעמיד לרשות צוות בית הספר והתלמידים את הסביבה הלימודית האידיאלית והמתקדמת ביותר. מספר בתי ספר בעיר זכו בספריות חדשות ואני יודע שהילדים ייהנו וינצלו את הספרייה להרחבת הדעת".

אתי וינקלר, מנהלת בית הספר מוסיפה: "בית הספר שינה את פניו, העירייה השקיעה כאן מיליוני שקלים, הורים שמגיעים לבית הספר לא מזהים אותו. בנו לנו ספריה מדהימה ושדרגו את כל מערך המחשוב." על העבודות ניצחו מינהל החינוך בראשות ד"ר שוש נחום ומינהל שפ"ע (שיפור פני העיר) בראשות ראובן הרשקוביץ. כוכי חיים, מנהלת ופיתוח ובינוי מוסדות חינוך, מוסיפה כי בקיץ הקרוב יחלו העבודות בקומה השלישית בבית הספר ובכך יושלם שדרוג מקיף לבית הספר.


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה