ראשון לציון נערכת לחוק חינוך חינם לגילאי 3-4עיריית ראשון לציון נערכת במלוא המרץ ליישום חוק חינוך חינם לגילאי 3-4, שיכנס לתוקפו בשנה הבאה. השבוע, ערך ראש העירייה, דב צור, סיור לבחינת שטחים עירוניים שייועדו לגני הילדים החדשים שייבנו בעיר.

עיריית ראשון לציון נערכת במלוא המרץ ליישום חוק חינוך חינם לגילאי 3-4, שיכנס לתוקפו בשנה הבאה. השבוע, ערך ראש העירייה, דב צור, סיור לבחינת שטחים עירוניים שייועדו לגני הילדים החדשים שייבנו בעיר.
 
עוד בשיאה של המחאה החברתית בקיץ האחרון, החלה העירייה להתכונן ליישום החוק, ולכן, כבר לפני מספר חודשים ערכו בעירייה מיפוי של הצרכים החדשים שיעלו בעקבות יישומו של החוק החדש.
יש לציין שכבר היום 50% מילדי שנתון 3 ו-80% מילדי שנתון 4 כבר הולכים לגני העירייה. כמו כן, העירייה מצידה כבר העבירה דרישה למשרד החינוך, להקמה של 54 גנים נוספים על מנת לאפשר לכל הילדים בשנתון להירשם לגן עירוני. לוחות הזמנים מצביעים על השלמת בנייתם של הגנים תוך שנה ורבע לאחר קבלת האישור ממשרד החינוך.
 
בינתיים, מתמודדים בעירייה עם פניות רבות מהורים לילדים בני 3-4,  שמבקשים לדעת  כיצד עליהם לפעול לאור כניסת החוק לתוקפו. מנהלת אגף חינוך קדם יסודי, שולמית זכאי, מציינת כי כל הילדים בשנתון 3 ובשנתון 4 קיבלו חוברת רישום לביתם:"נכון לעכשיו על ההורים המעוניינים לרשום את ילדיהם לגנים הציבוריים, לבצע את הרישום, כדי שנדע מה ההיקפים שאנו נדרשים לתת להם מענה בשנת הלימודים הבאה. לאחר מכן נשבץ את הילדים על פי  קריטריונים שייקבעו במסגרת דיונים שמתקיימים כבר היום בין פורום ה-15 למשרד החינוך".

 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה