שיפוץ חזיתות בתים בראשון לציוןראש העיר ערך ערב שאלות ותשובות עם למעלה מ-200 נציגי וועדי בתים משותפים.

ביום חמישי האחרון נערך בבית יד לבנים ערב שאלות ותשובות לוועדי בתים בעיר, במעמד ראש העיר דב צור, מ"מ וסגן ראש העיר מוטי עג'מי, מנכ"ל האגודה לתרבות הדיור ראובן צדוק, מנהל מחוז מרכז באגודה לתרבות הדיור, מנהל האגף לתרבות הדיור בעירייה צבי ברקוביץ' ועו"ד עידית אורן קמפינסקי – היועצת המשפטית של סניף האגודה בראשון לציון.

במוקד המפגש עמד תחילתו של פרויקט שיפוץ חזיתות הבתים, זאת לאחר שמשרד הפנים אישר לאחרונה את תכניתו של ראש עיריית ראשון לציון, דב צור, לסבסד הלוואות לכ-8,000 בעלי דירות לצורך שיפוץ חזיתות מאות בניינים בעיר, ולשלם מכספי העירייה את עלות הריבית על ההלוואות.

ראש העיר הציג בפני הקהל את תכניתו רחבת ההיקף לשיפוץ וחידוש של מבנים ישנים, במסגרתה אף יזם חוק עזר עירוני המחייב בעלי בתים לשפץ את חזית הבית.

לצורך כך הוקמה קרן הלוואות מיוחדת בהיקף של 200 מיליון ₪, חלקה מכספי העירייה וחלקה ממקורות בנקאיים. הקרן תאפשר מתן הלוואה לכל בעל נכס שיבקש או יידרש לבצע שיפוץ חזית, בסכומים של עד 25,000 ₪ ליחידת דיור, ללא ריבית וללא הצמדה, כאשר תקופת ההחזר תיפרש עד ל-10 או 15 שנים.

במהלך המפגש הדגיש ראש העיר כי "המטרה היא לאפשר לתושבים לפרוס את ההחזר לתקופות ארוכות, כך שההחזר החודשי יעמוד על כ-150 ₪ בלבד. ברור לנו שהשיפוץ הוא מעמסה כלכלית, וחלק מהתושבים שמתגוררים בבניינים ישנים לא יכולים להרשות לעצמם את השיפוץ, לכן, אנו עושים מאמץ עילאי לאפשר תנאי הלוואה נוחים ככל האפשר, תוך גילוי רגישות כלפי אוכלוסייה ברמה סוציו-אקונומית נמוכה".

את עלות הריבית וההצמדה על ההלוואה, כאמור, תישא העירייה, כאשר השתתפות העירייה תוכל להגיע עד לסך של כ-50 מיליון ₪, אם תנוצל מלוא הקרן.

דב צור, ראש עיריית ראשון לציון: "שיפוץ הבתים יעלה את שווי הנכסים, ובטווח הארוך ישתלם הן לבעלי הבתים והן לעיר כולה".

צור ציין, כי בשיפוץ שנערך לבתים המשותפים בקריית קאליב בעיר, עלה שווי הדירות מ-380 אלף ₪ ל600 אלף ₪, והוסיף: "אנחנו נחושים לשפר את חזות פני העיר ולחזק את השכונות הוותיקות. מצד אחד, נחייב את התושבים לשפץ, ומצד שני, נעניק הלוואות נוחות מאוד וליווי צמוד שלנו לפרויקט. המהלך הזה יעלה את שווי הנכסים, ובטווח הארוך ישתלם הן לבעלי הבתים והן לעיר כולה".

מ"מ ראש העיר, מוטי עג'מי, העומד בראש הקרן למימון שיפוצי הבתים, אמר: "חשיבות המפגש הזה היא אדירה, והקשר בין העירייה והאגודה לבין התושבים חשוב מאוד על מנת שנשיג את המטרה לשוות מראה חדש לעיר. השילוב של חוק העזר לשיפוץ חזיתות בתים והקרן להלוואות הוא הדרך הטובה ביותר העומדת לרשותנו. כל הכבוד לתושבים המגלים היענות גבוהה ורצון לשיתוף פעולה".
 
צבי ברקוביץ', מנהל האגף לתרבות הדיור בעירייה, מסר השבוע כי מאז אישור תכנית שיפוץ הבתים ופרסום הנושא לציבור התקבלו כבר למעלה מ-50 פניות של ועדי בתים לקבלת הלוואות לשיפוץ בנייני המגורים. לשאלות וקבלת מידע נוסף ניתן לפנות לאגף תרבות הדיור בעירייה, בטלפון 03-9547535.


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה