בית מדרש לכבוד ט"ו בשבט – מקיף ה'ביום שלישי ה- 2 לפברואר 2010, י"ח בשבט תש"ע, התקיים בתיכון מקיף ה', ערב בית מדרש בזיקה לט"ו בשבט.

"וכל מה שבראתי, בשבילך בראתי. תן דעתך שלא תחריב ותקלקל את עולמי שאם קלקלת, אין מי שיתקן אחריך..." (מדרש קהלת)

ביום שלישי ה- 2 לפברואר 2010, י"ח בשבט תש"ע, התקיים בתיכון מקיף ה', ערב בית מדרש בזיקה לט"ו בשבט. בית המדרש הנו ערב לימוד יצירתי בו מושם הדגש על הלימוד המשותף והשוויוני של כלל המשתתפים. בבית המדרש הראשון השתתפו מנהל בית הספר מר אבי קיש, מורי בית הספר, ותלמידי שכבת י' הלומדים השנה את תחום הדעת "תרבות עם עולם".. לימודי מקצוע זה שמו להם למטרה להפגיש את התלמידים עם המקורות היהודיים הקלאסיים, ולהכיר את היהדות לא רק כדת אלא גם כתרבות מתחדשת ומתפתחת.

את בית המדרש הנחו שתי מנחות מ"בינה", מרכז חינוך ולימוד לזהות יהודית ותרבות ישראלית. במהותו עסק הלימוד הבית מדרשי, בקשר שבין המקורות היהודיים להיום בזיקה לט"ו בשבט. כך התלמידים דנו בתמונת העולם בעוד שבעים שנה, מבעד לסיפורו התלמודי של חוני המעגל. במסכת תענית מסופר על חוני המעגל הנוטע חרוב, ולאחר מכן נרדם לשבעים שנה. כשקם חוני המעגל הוא מתבונן על העולם שהשתנה כולו, ורק החרוב עומד איתן. השתמרותו של החרוב יש בה בכדי להעיד על החשיבות בצומח מסביב שנותר שנים רבות גם אחרי לכתם של בני האדם- ועל הצורך לשמור עליו.

את בית המדרש ליוו קטעי נגינה של תלמידי מגמת המוזיקה, וככלל התנהל בית המדרש באווירה אינטימית ונעימה.


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה