"אם לאם בקהילה""אחרי הלידה כשהרגשתי עצובה, כעסתי על עצמי איך אני לא שמחה? הרי נולד לי תינוק בריא ונפלא??" מתוך דבריה של אמא יולדת.

תוכנית "אם לאם בקהילה"- ראשון לציון קולטת מתנדבות נוספות ....

עיריית ראשון לציון מגייסת מתנדבות להפעלת תכנית שבה אמהות מתנדבות תומכות באימהות לאחר לידה "אם לאם בקהילה". מדובר בתכנית קהילתית הפועלת בהובלת המשרד לקידום מעמד האישה ובשיתוף פעולה ייחודי עם בית חולים אסף הרופא, טיפות החלב בעיר וגורמים נוספים בעירייה.  התכנית נוסדה ומלווה מקצועית על ידי "שדמות"- המרכז למנהיגות בקהילה המכללה האקדמית לחינוך "אורנים".
 
איריס כגן, יועצת ראש העירייה למעמד האישה, מסבירה את הרעיון מאחורי התכנית: "עם ההיריון והלידה מגיעים גם שינויים פיזיים ורגשיים, עייפות רבה, חשש לגיטימי מהשינוי במבנה המשפחתי ועוד. גם כשיש סביבה תומכת- משפחה וחברים, חסרה לפעמים מישהי שתקבל את היולדת כפי שהיא, רק בשביל לתמוך בה.

בתכנית אמהות מתנדבות תומכות באימהות לאחר לידה, במהלך השנה הראשונה לחיי התינוק. הליווי מתקיים בבית היולדת (לאו דווקא אחרי לידה ראשונה) פעם בשבוע למשך שעתיים. כל האמהות המתנדבות- מוכשרות על ידי רכזת התוכנית, מומחים ובעלי מקצוע מתוך הקהילה בנושאים כגון: הריון, לידה, הנקה, מיומנויות הקשבה, האב במשפחה, התפתחות התינוק בשנה הראשונה, מצבים רגשיים לאחר לידה וכו'".
 
המתנדבות ממשיכות לקבל ליווי, תמיכה ומפגשי הדרכה לכל אורך תקופת ההתנדבות אחת לשבועיים וחוות בעצמן תהליך של צמיחה אישית.
 
כגן: "אנו קוראים לנשים שרוצות להתנדב. ההתנדבות מתאימה לנשים מגיל 30 ומעלה, שהן אמהות לילד אחד לפחות. אם יש לך יכולת הקשבה, קבלה וזמן פנוי, אנו מציעים לך לתת חזרה לקהילה ולנשים שזקוקות לעזרתך". כגן מצינת כי במהלך חודש דצמבר יחל קורס הכשרה למתנדבות, שכולל 13 מפגשים אחת לשבוע.

לפרטים נוספים, ניתן לפנות למשרד למעמד האישה, עיריית ראשון לציון, טלפון: 03-9678220 או  לרכזת הקורס דפנה ליבנת: 054-6728029


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה