פעילות סמויה בגינות ציבוריות כנגד נפציםבעיריית ראשון לציון נאבקים בתופעת הנפצים שמציקה ומסכנת לקראת פורים. הפעילות - מעקבים אחר בני נוער ואיתור בעלי עסקים שרוכשים נפצים בכמויות גדולות .
התוצאה של הפעילות - נתפסו בשני מקרים צעירים בגינות בעיר רגע לפני הדלקת נפצים וחזיזים

יחידת השיטור העירוני של משטרת ראשון לציון והחברה לביטחון פועלות לצמצם את התופעה של חג הפורים - פיצוץ  במקומות ציבוריים בידי בני נוער.

"פעולה מסוכנת ביותר". חזיזים ונפצים שנתפסו בעבר, צילום: דוברות עיריית ראשון לציון

רק בשבוע החולף נתפסו בשני מקרים שונים בני נוער בגינות ציבוריות כשבידיהם כמות גדולה של נפצים רגע לפני הדלקתם. הפקחים יצרו קשר עם ההורים, החרימו את הנפצים והשמידו אותם.

בחברה לביטחון וסדר ציבורי מיפו את כל האזורים שבהם דיווחו תושבים על פיצוצים עזים, בעיקר בשעות הערב והלילה, ולאחר מכן החלו בפעילות גלויה וסמויה בשטח.

ראש העירייה רז קינסטליך הנחה את מנכ"ל החברה לביטחון מוטי נחמני, להשקיע את כל המשאבים האפשריים על מנת לאתר לא רק את בני הנוער שמפוצצים את הנפצים אלא גם את מי שמפיץ ומוכר להם אותם.

הנחת העבודה של החברה לביטחון היא כי גם נערים וגם יזמים, חלקם בעלי חנויות בעיר, רוכשים נפצים וחזיזים בכמויות גדולות מסוחרים ביישובים אחרים ואף מייבאים אותם לארץ. בשנים עברו, בעקבות מידע מודיעיני, נתפסו נפצים בחנות בגדים ואפילו במאפייה בעיר.

"זוהי תופעה מסוכנת מאוד אליה אנחנו מתייחסים ברצינות רבה", הבהיר סגן ראש העירייה ומחזיק תיק החברה לביטחון, מקסים בביצקי.

"חייבים לזכור שפיצוץ נפצים הוא בראש ובראשונה פעולה מסוכנת ביותר המעמידה את הנער או את הנערה בסיכון גבוה. מצד שני, אנו חיים במדינה שידעה פיגועים ומלחמות, יש אנשים בינינו שסובלים מפוסט טראומה וכל פיצוץ כזה מקפיץ ומחזיר אותם אחורה. אנו קוראים להורים להזכיר זאת לילדיהם ולהדגיש בפניהם שעליהם להימנע מכך".

"גם השנה נערכנו מבעוד מועד להילחם בנפצים. אגפי הביטחון והסיור, וכן סיירת המצלמות, עובדים בשיתוף פעולה הדוק עם מנהלי בתי הספר בעיר והקב"טים בקרב בני הנוער", סיכם מנכ"ל החברה לביטחון, מוטי נחמני. "בזכות הקמתה של יחידת השיטור העירוני יש לנו כלי עוצמתי נוסף וסמכויות נרחבות להילחם בתופעה ולשמור על איכות חיי תושבי העיר ועל סדר ציבורי תקין".

רוצים עוד מחדשות ראשון לציון?


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה