משימת הצופים בראשון לציון - בניית מתקני פנאי ונדנדות לבעלי החיים בחי כיףחניכי הצופים של ראשון לציון לקחו על עצמם לסייע הקיץ בשדרוג החי כיף באמצעות כישורי מחנות הקיץ בהתקנת חבלים ועוד למען בעלי החיים. המתכונת- תחרות בין קבוצות

החי כיף המתחדש| צילום: דוברות עיריית ראשל"צחניכי הצופים מתגייסים לטובת שדרוג ושיפור איכות חייהם של בעלי החיים במתחם החי כיף, גן החיות העירוני של ראשון לציון. תנועת הצופים תשתף פעולה עם צוות עובדי הגן במשימה מיוחדת: כ-80 חניכי צופים בגילאי 15 יסייעו לצוות לשדרג ולבנות מתקני העשרה, מתקני טיפוס וקפיצות על מנת לייצר סביבת מחייה מעניינת ומאתגרת לבעלי החיים.

כדי להפוך את זה למעניין, המשימה תצא לדרך במסגרת תחרות בין קבוצות בקורס הדרכה של חניכי כיתות ט' מכל רחבי העיר, רגע לפני שהם עצמם הופכים להיות מדריכים. מטרת התחרות: אפשר לחניכים להתנסות בפעילות שתכליתה לעשות טוב לאחרים.

יש ציין שהחניכים ימשיכו את תהליך השימור, התחזוקה והקשר הרציף עם החי כיף גם בשנה הבאה בתור מדריכי קבוצות. תחילת התהליך תעשה בלמידה והעמקת הנושא באמצעות סיור בחי כיף, מפגשים עם מנהלת המקום, ורד גבאי, והמטפל הראשי של בעלי החיים השונים, למידה על בעלי החיים השוכנים בפינת הליטוף ועודץ כל קבוצה תצטרך בסוף התהליך לתכנן את המרחב שבאחריותה ותהיה אחראית להוציא את התכנון מהכוח אל הפועל.

המשנה לראש העירייה ומחזיק תיק החי כיף, עידן מזרחי: "החי כיף עם הפנים לקהילה. החיבור עם תנועת הצופים מפרה את שני הצדדים ואני כבר סקרן לראות את תוצאות הפעילות של החניכים".

על כך הוסיף מזכ"ל תנועת הצופים, קלי כהן, ואמר: "יש לנו זכות גדולה לקחת חלק בפרויקט חשוב וחינוכי זה ולממש הלכה למעשה את המידה הצופית 'הצופה חובב את החי והצומח ושומר עליהם'. אין ספק שיש כאן רווח הדדי ענק. בעלי החיים ירוויחו בית חדש, מרווח ונינוח לרווחתם ולרווחת תושבי העיר והחניכים שלנו ירוויחו את ההזדמנות לתת ולהעביר הלאה את רוח ההתנדבות, העשייה והנתינה".


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה