משחקי הכס פרק 3 - שיקפצו לנו המבקרים - תודה על הקלישאהלמורת רוחם של המתיפיפים, קיבלנו בדיוק את מה שאנחנו רוצים, עברנו בשלום את הקרב הבלתי...עם המהלכים המתים – שנתיים המתנו לקרב מולם ה והנה בפרק אחד עם אפקטים שלא נראו כדוגמתם על מסך הטלוויזיה, הקרב הסתיים! לא משכו את הקרב עד סוף העונה ולשמחתנו ולהפתעתנו גם לא השאירו אותנו במתח לפרק הבא – הכל התחיל והסתיים בפרק אחד – גם ההפתעה בסיום באה לנו טוב - תודה!

לא זו בלבד שהמתים מתו ונעלמו מחיינו - כל הגיבורים של הסדרה נותרו בחיים.

עדין לא היינו מוכנים נפשית לראות את הדמויות האהובות עלנו מתות:
ג'יימי, בריאן, פודריק, סם, גילי, ההאונד, תולע אפור, טורמונד, ג'ון ודאינריז, אריה, סאנסה וטיריון עדיין איתנו חיים ושלמים-

מי שמתו הם אלפי נצבים ודמויות לא היינו מחוברים אליהם -  אד; בריק דונדאריון; ג'ורה מורמונט; ליאנה מורמונט; תיאון גרייג'וי; מליסנדרה; מלך הלילה. רשימה קצרה מאוד יחסית.מת או חי?

ויסלחו לנו כל מבקרי הסרטים שיגידו שזה צפוי מידי כמו סרט הוליוודי שברגע שהכל נראה אבוד לחלוטין.... פתאום העלילה מתהפכת לטובה בדקה ה90 (ואפילו אחרי זמן פציעות תרתי משמע). למורת רוחם של המתיפיפים, קיבלנו בדיוק את מה שאנחנו רוצים.

הייתה תקופה שבה "משחקי הכס" לא צייתה למוסכמות - לפעמים הטובים ניצחו ולעתים קרובות הם הפסידו  - לא יכולנו לדעת מה עומד לקרות. בעונות האחרונות הטובים מנצחים. ואני כצופה נהנתן ולא מבקר טלוויזיה בררן – נהנה מקלישאה.

 הגיבורה החדשה

ההפתעה:

הגיבורים הגדולים שניצחו את המלחמה הגדולה ביותר לא היו ג'ון או דאינריז שהתברברו עם הדרקונים.... דווקא אריה היא זו שהגיחה מהצללים, ונועצת בבטנו של מלך הלילה את פגיון הפלדה הואלירית.

זה היה מפתיע ובלתי צפוי  שהדמויות הכי משמעותיות ברגע הכי קריטי - היו בראן, אריה ומלך הלילה.

בראן בילה את כל הפרק בלי לעשות כלום חוץ מלהיות כמה עורבים.

אריה בילתה עונות שלמות באימונים מפרכים כדי להיות אף-אחת.

מלך הלילה כמעט הגשים את מטרתו, אבל אנחנו עדיין לא יודעים מה היא הייתה בדיוק.

מה יהיה בהמשך?

עכשיו ככל הנראה אנו נערכים לקרב הגדול מול סרסיי.

עכשיו כשכולם סיימו להתאחד כנגד האויב המשותף, הם יתפנו להיזכר שהם בעצם אויבים וככל הנראה יתחילו לבגוד זה בזו.

מותו של מלך הלילה מאפשר לעלילה לחזור למאבקי הכוח הפוליטיים והטעונים רגשית. קונפליקטים בלתי אפשריים, החלטות קשות, בריתות חדשות ועוד.

 

 

 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה