מנכ"ל משרד החינוך, על החזרה ללימודים לאחר החג: "ההורים הוכיחו שאפשר לסמוך עליהם"מנכ"ל משרד החינוך, יגאל סלוביק, מרוצה מהתנהלות ההורים עם החזרה ללימודים בתום חופשת החג, לאחר שיותר מ-90% מאלו שנדרשו לבצע בדיקות לילדיהם, הגיעו לעמדות החלוקה לאסוף ערכות בדיקה מהירה. לדבריו, יותר מ-600 אלף הורים דיווחו על ביצוע הבדיקה ותוצאותיה ובכך מנעו את סגירתן של כאלף כיתות ובידודם של כ-30 אלף תלמידים. סלוביק: "ההורים הוכיחו שאפשר לסמוך עליהם"

חוזרים ללימודים אחרי חופשת החג. צילום: עופר אשטוקר

דבריו של מנכ"ל משרד החינוך, יגאל סלוביק:

"שוב ההורים בישראל ובכלל המגזרים מלמדים את ילדיהם וחלק מהציבור המבוגר יותר, שיעור באחריות ובמחויבות חברתית ראויות לציון.

למרות ספקות שעלו בקרב רבים ואי שיתוף פעולה שהתעורר מצד אחרים, הורי התלמידים בגני הילדים ובבתי הספר היסודיים מוכיחים בפעם השנייה שניתן לסמוך עליהם!

במסגרת "מבצע אנטיגן 2" עם החזרה ללימודים לאחר תקופת החגים הגיעו הורי התלמידים בגילאי 12-3, ואספו כ- 1.4 מיליון ערכות בדיקה מהירה אשר חולקו בעמדות מד"א.

יותר מ-90% מההורים אשר נדרשו לבצע בדיקות לילדיהם הגיעו לעמדות החלוקה.

יותר מ-600 אלף הורים דיווחו במערכת הדיווח הדיגיטאלית על ביצוע הבדיקה ותוצאותיה, והשאר בטפסי דיווח ידניים. כ-0.1% מכלל הנבדקים התגלו חיוביים. בכך מנע המבצע סגירתן של כ-1,000 כיתות ובידודם של כ-30 אלף תלמידים. נתונים אלו ימשיכו ויתעדכנו בהמשך היום.

"מבצע אנטיגן 2" מהווה גם הוא כמו "מבצע אנטיגן 1" הוכחה מוחצת לאחריות הורי ישראל. ממטולה ועד אילת בכלל המגזרים, הם גילו מחויבות לבריאות ילדיהם, לבריאות הקהילה, לצמצום הבידודים ולחשיבותה של רציפות הלמידה והנוכחות הפיזית של הילדים במוסדות החינוך.

ברצוני להודות בראש ובראשונה להורים ולתלמידים כאחד על האמון, על שיתוף הפעולה ועל השיעור באזרחות טובה. למנכ"ל מד"א, אלי בין ולאנשיו אשר פעלו במסירות רבה להצלחת מבצע החלוקה. לכלל צוותי ההוראה ולמנהלים בראשם, על מחויבותם ועל עוד עשייה רבה שתעשה במעלה הדרך.

אני מבטיח בשם שרת החינוך, ד"ר יפעת שאשא ביטון ובשם משרד החינוך כולו, להמשיך ולפעול למען חינוך כל ילדי ישראל ולמען בריאותם".


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה