כך מנציחים את זכר הנופלים בארץ וברחבי העולםמודל הר הרצל: 24 שעות לעילוי נשמת חיילי צה"ל בארץ ובעולם

משנה לעילוי נשמה

מדי שנה ביום הזיכרון עומדים מסביב לשעון 2 חיילי צה"ל ליד דגל ישראל בהר הרצל. פרויקט ארצי מיוחד של הארגון העולמי של בתי הכנסת בארץ ובעולם החליט לדמות מודל זה גם ללימוד ארצי משותף לעילוי נשמת חיילי צה"ל במשך 24 שעות ביממה.

במסגרת המיזם "משנה לעילוי נשמה", כל אזרח נרשם ללימוד בעמדה הסמוכה למקום מגוריו ומציין את השעה בה לומד. לשם כך הופקה חוברת מיוחדת של לימוד הכוללת, בין היתר, גם תפילות אל מלא רחמים, קדיש, תפילה לשלום חיילי צה"ל ותפילה לשלום המדינה.

המיזם הינו גלובלי כאשר החוברת והאתר הינם גם בשפה האנגלית והציבור היהודי בכל העולם לוקח אף הוא חלק במיזם. במקביל, ניתן להירשם באתר גם ללימוד אישי ללא התחייבות לשעה או עמדה מסוימת.

השנה, עקב מגפת הקורונה, הלימוד יתקיים בבתים, איש איש עם משפחתו הקרובה והרישום באתר יציג את מפת הארץ והעולם והמקומות בהם ילמדו לעילוי נשמת החיילים.

הרעיון החל ע"י סא"ל אורי שלומאי ז"ל עוד בחייו והוא פעל במספר מקומות בודדים. השנה, נרתם כאמור לפרויקט הארגון העולמי של בתי הכנסת בארץ ובעולם והחליט להפוך זאת למיזם עולמי כאשר מעבר ללימוד ברחבי העולם רק בישראל יפעלו כ-100 "עמדות" מסביב לשעון.

יו"ר הארגון העולמי של בתי הכנסת בארץ ובעולם דוד בן נאה: "אנו רואים חשיבות עליונה בחיבור של כלל יהודי העולם לזיכרון של חיילי צה"ל. לימוד התורה מסביב לשעון ביום הזיכרון מסמל יותר מכל את החיבור והקשר העמוק של כל יהודי למען אלו שמסרו נפשם למען העם והארץ".

רוצים לקחת חלק בפרויקט? היכנסו לאתר >>> 

https://www.mishnaforneshama.co.il/#c-stations


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה