בחזרה לשפיות - יוגבלו התשלומים של הרשויות המקומיות לאמנים - עד 70 אלף שקלים לאומן

$(function(){setImageBanner('ccad66f3-549c-4f0d-9f52-4fc5e2a6e676','/dyncontent/2024/5/2/8beb9882-e503-4622-a0b8-5e6da7df53d9.gif',17838,'סמי שמעון אייטם כתבה ',525,78,false,43305,'Image','');})

הביקורת הציבורית הרבה על התשלומים המופרזים שגובים האומנים מרשויות מקומיות סכומים שמגיעים עד כדי מאות אלפי שקלים לאומן (פי כמה יותר מאשר בהופעות פרטיות), הביאה את שר הפנים אריה דרעי להקים ועדה שתבחן את הנושא - הועדה הגישה את המלצותיה והיא מופיעה כאן בכתבה

הסכומים המופרזים שדורשים האומנים מהעיריותהסכומים המופרזים שדורשים האומנים מהעיריות

שר הפנים אריה דרעי, החליט לאמץ את המלצות הועדה הציבורית להגבלת הסכומים שישלמו הרשויות המקומיות לאמנים באירועי יום העצמאות בשנה הבאה, שנת 2020.

בשעה שהאומנים הגדולים גובים סכומים דמיוניים לחצי שעה עד שעת הופעה, נראה כי מחג הבא התשלומים לאמן יוגבלו לסכום של עד 70 אלף שקלים להופעה של שעה בערב יום העצמאות.

כך למשל משלמים עבור הופעה של עומר אדם קרוב ל 300 אלף שקל ועבור כוכבים נוספים סביב ה 200 אלף שקל פלוס מינוס.

השר דרעי אמר היום (יום ב׳), כי החליט להביא לסיום את ההוצאות הכבדות על חשבון התושבים מדי יום העצמאות: "לתושבי הרשויות המקומיות יש את הזכות ליהנות מהופעות איכותיות במחיר שפוי, לא על חשבון שירותים חיוניים אחרים"

הועדה מתכנסת ומגיעה למסקנות:

ועדה ציבורית, בראשות עדי אלדר, לשעבר ראש עיריית כרמיאל ויו"ר מרכז השלטון המקומי, גיבשה כללים לתקצוב אמנים במסגרת אירועי יום העצמאות ברשויות המקומיות.

במהלך דיוניה, שמעה הועדה סקירות ועמדות מפי נושאי משרה העוסקים בתחום ההפקות והאירועים. בין היתר, הופיעו בפני הועדה מנכ"לית אמ"י, נציג חברת הפקות, מנהלי מחלקות תרבות ברשויות וכן נציגת משרד התרבות.

הועדה הגישה את המלצותיה לגבי צעדי המדיניות הנדרשים, וזאת על מנת להבטיח שימוש הוגן וראוי בכספי ציבור ופריסה ראויה של אירועי התרבות ברשויות המקומיות על פני השנה.

בין המלצות הוועדה:

*חובת התקשרות ישירה עם האמן או עם מייצגו הבלעדי וזאת על מנת למנוע שרשרת של עלויות נוספות.

*קביעת רף עליון לשכר אמן- הוועדה המליצה על קביעת רף עליון להוצאות לכלל הרשויות ולכלל האמנים בסך של עד 70 אלף שקלים פלוס מע"מ להופעת אמן.

* סיוע לפריפריה- הוועדה סבורה שמן הראוי שמשרדי הממשלה ישקלו לסייע בתקצוב הופעותיהם של אמנים באירועי יום העצמאות בערי הפריפריה.

*שיתוף פעולה- הוועדה ממליצה לרשויות המאוגדות באשכולות אזוריים לארגן ולהוציא לפועל אירועים בשיתוף פעולה ובכך לחסוך בעלויות.

בקרוב יוציא מנכ"ל משרד הפנים חוזר מנכ"ל לקביעת הכללים האמורים.

 

 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה