מי ידאג לעסקים הקטנים?על רקע משבר הקורונה הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה באמצעות מעוף מרחב דרום פתחו קו חירום לעסקים קטנים ובינוניים

Pixabay

בעקבות משבר הקורונה שפרץ לחיינו והוביל להשבתת המשק, בעלי עסקים רבים נאלצים לסגור את מקום עבודתם ולהתמודד עם שאלות רבות בנוגע לעתידם המקצועי והנזק הצפוי ביום שאחרי. בהתאם לכך, הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים באמצעות מעוף מרחב דרום, ממשיכים לתת מענה גם ברגעים אלה ואף פתחו קו חירום לעסקים בו יועצים ויועצות עסקיים נותנים מענה ושירותים, בכדי לסייע ולמזער את הנזקים הצפויים במגזר הפרטי והעסקי.

לקבלת- עזרה וסיוע: http://bit.ly/2Qigbtq

בזמן שהמשק שובת ועסקים נסגרים, רבים תוהים איך למרות הקושי ניתן לייעל את המצב. כחלק מהפעילות הרחבה והענפה של מעוף אשר סניפיה פזורים ברחבי הארץ ומציעים מערך מקיף ומקצועי של שירותי ייעוץ, ליווי והדרכה ליזמים בתחילת הדרך ולעסקים קטנים ובינוניים. הוחלט, כי גם בימים אלו המענה והסיוע עבור בעלי העסקים הקטנים הוא חשוב, ועל כן הוא יימשך באופן מקוון.

בתוך כך, מאחר וההנחיות של משרד הבריאות אוסרות להתכנס מעל עשרה אנשים, סניפי מעוף ימשיכו לקיים הדרכות וסדנאות ולהעניק כלים פרקטיים להתמודדות עם המצב, באופן דיגיטלי. כמו כן, באתר האינטרנט של מעוף דאגו לרכז את כל הכלים שיעזרו ליזמים ולבעלי העסקים להתמודד עם משבר הקורונה.

לאור המצב, נפתח קו חירום עבור בעלי עסקים. דרך קו החירום צוות ההדרכה של מעוף ממשיכים להעניק לבעלי העסקים והיזמים תמיכה, ליווי אישי והכוונה מקצועית בהתמודדות עם המצב החדש. וכן, סיוע בבקשות הלוואה בערבות המדינה לנפגעי הקורונה.

אפי מחלב, מנהל מעוף מרחב דרום:

 "חשוב לומר כי בימים אלו, מי שסופגים את הפגיעה העיקרית ממשבר הקורונה אלו בעלי העסקים הקטנים והבינוניים, שעל פי הנחיות משרד הבריאות רובם נאלצו לסגור את מקום עבודתם. מאז תחילת המשבר, אנו במעוף פועלים לסייע לכל בעלי העסקים. כל סניפי מעוף במרחב פועלים לטיפול בפניות של העסקים ומסייעים בהגשת בקשות מענקים ומימון מהממשלה. כולי תקווה שהמשבר יגיע לסיומו במהרה, ונחזור לימי שגרה".

המומחים של מעוף ריכזו עבור בעלי העסקים חמישה טיפים, כללי זהב כדי לעבור את המשבר הנוכחי:

  1. כל משבר הוא גם הזדמנות-שאלו את עצמכם כיצד העסק שלכם יכול לסייע לצרכים החדשים שנוצרו בשוק: קהל בבידוד, קהל עם חששות, עבודה מרחוק, התמודדות במשפחה.
  2. השוק סובל מבעית חוסר בציוד ומוצרים- בדקו האם יש לכם במלאי מוצרים וציוד שיכולים להוות תחליף לחוסר בשוק?
  3. הפעילות מצטמצמת? זה הזמן לעשות בדק בית:להקטין הוצאות, לייעל את העסק, לשפר את הסדר והארגון בעסק.
  4. המשבר יהיה ארוך ויחייב חמצן פיננסי לאורך זמן:צריך לצמצם עלויות לא הכרחיות, לנהל תזרים מזומנים מסודר וקפדני ולנסות להשיג אשראי נוסף- בנקים או קרנות.
  5. השיווק לחו"ל מצטמצם?הגדילו מכירות והעמיקו שיווק ללקוחות בארץ.

 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה