באיגוד הכדוריד קיימו ישיבת הנהלה מיוחדת על הנושא לפני חודש כשיושבי הראש התבקש להנחות את אנשי הקבוצות לשים לב לאנשים בלתי מזוהים ביציעים ואם אכן מגיעים כאלה לצלם אותם ולהעביר את החומר אל האיגוד שיפנה למשטרה.

כמו בכדורעף, גם בכדוריד מגיעים מדי פעם למשחקים אנשים עם אוזניות ומחשבים ניידים על מנת לדווח על התוצאה בשידור חי לאתרי הימורים בחו"ל עליהם אפשר להמר בארץ. באחד המקרים שיודעים עליו באיגוד מדובר על משחק בין א.כ נס ציונה שמדורגת במקום באחרון בטבלה מול הפועל ראשון לציון שנחשבת קבוצת צמרת, ההימור היה על ההפרש במשחק שהסתיים ב-33:5 לראשון לציון. באותו המשחק הגיע אדם שסיפר לאנשים באולם כי הוא הימר על התוצאה והוא צריך שנס ציונה תפסיד בהפרש של 40 שערים.

יש לציין שבשונה מענף הכדורעף, על ענף הכדוריד אפשר להמר בהימורי הווינר אבל רק על משחקי ליגת העל, וגם שם העונה היו מספר הגבלות כאשר במחזורים מסוימים ההימורים נסגרו מוקדם מהצפוי בגלל מספר הימורים שנראו בעייתיים. במקרים נוספים הווינר לא איפשר להמר על יותר ממשחק אחד בטופס אלא אם הוא היה משחק סינגל.

"אנחנו מכירים את המקרים האלו ולצערי הם קיימים גם בענף הכדוריד", סיפר מנכ"ל הפועל ראשון לציון ליאור בן הרוש. "התבקשנו ע"י האיגוד לדווח מיד אם רואים אנשים כאלו ביציעים כדי שיוכלו להעביר למשטרה את חומר במיידי". יו"ר נס ציונה עמי הרמן הוסיף: "אני לא הייתי במשחק הזה ספציפית אבל סיפרו לי שהיו שם אנשים שהגיעו וישבו ביציע ודיווחו על כל שער".