עיריית ראשון לציון מעריכה את ספורטאי העיר הצעירים. לראשונה העניקה השבוע העירייה מלגות ל-21 ספורטאים מצטיינים מ-14 ענפים שונים בסך כולל של 50 אלף שקלים. כל ספורטאי קיבל מלגה בהתאם להוצאות הגלומות בענף בו הוא מתמודד וכן בהתאם להישגים במהלך השנה. לוועדת המלגות הגיעו עשרות בקשות למלגות. הקריטריונים לקבלת המלגה הם תושבי העיר בני 14 ומעלה המייצגים את אחת הקבוצות העיר. כמו כן נבחנו הישגי הספורטאים ברמה העולמית, קרי תחרויות בינלאומית וברמה הארצית- אליפות ישראל. נקודה נוספת וחשובה על רקע תוכנית העיר למיגור האלימות בספורט, נבחנו רק אלו שהציגו גיליון התנהגות ללא הרשעות במסגרת האיגוד אליו משתייכים בשנתיים האחרונות. כאמור גם היכולת הכלכלית של הספורטאי הובאה בפני חברי הועדה.

את רעיון המלגות יזם מחזיק תיק הספורט לשעבר, איתן שלום, ספוראי עבר בעצמו. מטרת הענקת המלגות היא להוקיר, להעריך ולעודד צעירים להגשים את חלומם ולהשקיע בתחום בו הם מצטיינים. כמו כן לסייע בידם להתמודד עם העלויות הגבוהות הכרוכות באימונים ובהשתתפות בתחרויות שונות.

ראש העירייה, דב צור, שיבח את הספורטאים על הישגיהם ואמר: "ראשון לציון התברכה בספורטאים מצוינים. זוהי מסורת חדשה של הענקת מלגות לספורטאים צעירים. החבר׳ה האלה משקיעים שעות רבות ולא מעט משאבים כדי להגיע להישגים, שבסוף מביאים הרבה גאווה לעיר ולמדינה. זו ההזדמנות שלנו לתמוך בהם ולעודד אותם כדי שימשיכו להצליח". צור הוסיף ואמר "המצוינות וההתמדה שאתם מפגינים, כל אחד בענף שלו, ממלאים אותנו גאווה. אני משוכנע ובטוח שעוד נכונו לכם הצלחות והישגים בהמשך. אתם דור העתיד של ראשון לציון ושל מדינת ישראל".

מחזיקת תיק הספורט, חברת המועצה, יפעת מאירוביץ' הוסיפה: "אנחנו גאים בספורטאים המצטיינים, הם מהווים דוגמא ומפות למצוינות, כושר התמדה ורוח ספורטיבית. אני מבטיחה להמשיך ולתמוך בפעילות המבורכת ומאחלת לכל הספורטאים בהצלחה".

ולהלן הספורטאים המצטיינים: לוטן פישר (24) מענף הברידג' שהגיע למקום הראשון באליפות העולם spingold שהתקיימה השנה. עדי אסולין (21) ומתן סגל (19), גם שניהם מענף הברידג' והשיגו את המקום השני באליפות אירופה. אריאל ארנברג (13) מענף השחמט הוא אלוף ישראל עד גיל 14. יבגני זנן (15) גם הוא מענף השחמט, אלוף אירופה לגילו. איתן רוזן (8) גם משחמט הוא אלוף הארץ לגילו. אשר בן נון (16) מענף הבאולינג הוא אלוף ישראל וחבר נבחרת ישראל. דיאנה נקנורוב (16) מענף השחייה היא אלופת ישראל לגילה וכבר מחזיקה בארבע מדליות זהב. רותם להב (21) שהעפילה לגמר ב-1500 מטר ריצה באליפות ישראל, חגי יוזיק (24), נציג ספורטאי הנכים המייצג את העיר ואת ישראל בתחרויות בינלאומיות בריצה. מאיה רייסן (15) אלופת ישראל בקשתות, ייצגה את ישראל באולימפיאדת הנוער שהתקיימה בסין. לינוי אשרם (15), מקום שלישי באליפות אירופה בהתעמלות אומנותית. לינוי מועמדת לייצג את ישראל באולימפיאדת ריו בברזיל בשנת 2014. גל סיני (17) השתתף באולימפיאדת הנוער בסין בקפיצה משולשת. יהלי גלבוע הקטן בן השש שעושה את צעדיו הראשונים בטניס. טל יעקב (18), שחקנית נבחרת ישראל בכדורסל. טל בכר (15), שוער מצטיין בנבחר ישראל הצעירה. אידה מיירין (18), חברת נבחרת ישראל בוגרות שהשיגה את המקום השני באליפות העולם. ניקול קוזיי (10) מקום ראשון בגביע ישראל בקרטה. רבקה באייך (14), חברת נבחרת ישראל וסגנית אלופת ישראל בטקוואנדו. איתי אוני (14), גם הוא מענף הטקוואנדו, אלוף ישראל חמש פעמים ברציפות ועידן יעקב (11) מקום שלישי באליפות ישראל בג'ודו.

צילום: עיריית ראשון לציון