בניית המועדון הימי החדש בראשון לציון החלה. ענף הגלישה תופס תאוצה בשנים האחרונות ויותר גולשים משתתפים בענפי הספורט השונים בחוף הים בעיר. עד עתה פעל מועדון שייט בחוף ששימש את הגולשים, המועדון היה מפוזר במספר מבנים, אולם אלו לא עומדים עוד בביקוש וכן התנאים בו אינם אידיאליים. בעקבות כך החליטה עיריית ראשון לציון לבנות מועדון חדש שיתפרש על שטח של 300 מ"ר וייבנה בסטנדרט חדשני על מנת לשרת את קהל הגולשים באופן הטוב והאיכותי ביותר.
מי שאמון על בניית המועדון הוא החברה הכלכלית בראשות המנכ"ל ניצן פלג שמספר כי המבנה החדש יכלול חדר מדריכים והדרכות, חדר מנהל, חדר אביזרי שייט וכלים, מטבחון שיכלול משטח כיור ומקרר, שירותים, מקלחונים, 70 לוקרים וחדר הלבשה שיונגש גם לבעלי מוגבלויות. עלות הקמת המועדון נאמדת בכ-1.4 מיליון שקלים. יש לציין כי עקב השתתפות גדולה של גולשים בענפים נוספים, המועדון יעניק הדרכה ושירות גם למקצועות שייט נוספים כמו קיאקים, מפרשיות גלשני רוח ועוד. המועדון החדש ממוקם בחלקו הצפוני של החוף ובנייתו תושלם עד סוף השנה.

בנוסף, ישמש המועדון את תלמידי בתי הספר היסודיים "נווה חוף" ו"חופית" שילמדו על הסביבה הימים והחופית. כיתות א' עד ה' ילמדו לימודים עיוניים בבית הספר ובכיתה שבמועדון הימי. ובכיתות ו' יזכו התלמידים לטעימה בפעילות מעשית. באגף חופים ואגמים מאמינים שהכלים והידע שיקבלו התלמידים יוכלו לתרום לאלו שירצו להמשיך לימודים בתחום.

ראש העירייה, דב צור, אמר: "לעיר בסדר גודל של ראשון לציון מגיע מועדון ימי ברמה הגבוהה ביותר. חוף ימה של ראשון לציון מהווה מוקד משיכה לתושבים רבים העוסקים בכל תחומי השיט. אנחנו מעוניינים להעניק להם את המתקנים והאמצעים האיכותיים ביותר על מנת למנף עוד ועוד את ענפי הספורט הימיים". על שילוב תלמידי בתי הספר במועדון, אמר צור כי השאיפה היא שילדי בתי הספר שילמדו במועדון הימי יהיו עתודה לכיתות ימאות בחטיבות הביניים והתיכונים ומראשון לציון יצאו ימאים ושייטים.

חבר המועצה ומחזיק תיק חוף הים והאגמים, עידן מזרחי, הוסיף: "צעירי ראשון לציון ידועים באהבתם לים ולפעילות ספורטיבית ימית, אני משוכנע שהמועדון החדש יענה על הציפיות וישמש להם לבית".

התמונה באדיבות עיריית ראשון לציון