דב צור תומך בסגירת אצטדיוני הכדורגל עד שיוחזרו השוטריםמדובר בהמלצה בלבד, הכפופה להחלטת המשטרה ולהחלטת כל עירייה לגבי המגרשים בשטחה. מרכז השלטון הקים ועדת חירום בה ישקלו צעדים נוספים, בשיתוף שרת התרבות והספורט, לימור לבנת.

יו"ר מרכז השלטון המקומי, שלמה בוחבוט, קורא לכל ראשי הערים הגדולות בישראל לסגור את כל אצטדיוני הכדורגל בישראל למשחקים החל מהשבת הבאה, עד שיוחזרו השוטרים למגרשים.
 

לקריאה הצטרפו ונענו לה ראש העיר חיפה יונה יהב, ראש העיר באר שבע רוביק דנילוביץ', ראש העיר ראשון לציון דב צור, ראש העיר הרצליה יעל גרמן וראשי הערים של עכו, ראש השרון וקריית אונו.

ראש עיריית ראשל"צ דב צור: “האירועים חמורים לא בקונטקסט שונה מכל האלימות בחברה הישראלית אבל בכדורגל כעת זה יותר בולט. אנחנו בראשל"צ רואים בהשקעה בספורט כחלק ממהלך של מניעת אלימות ומשקיעים כ-12 מיליון שקלים בשנה. רק לשם דוגמא בדרבי במסגרת כדוריד היה עימות פיזי בדרבי ואי לכך נקראו שתי הקבוצות ונאמר להם שאם מקרה כזה יחזור תופסק פעילותם היות ולא נסבול מצב שהספורט יהווה בסיס לאלימות".

על עניין השוטרים וחזרתם למגרשים הוסיף ואמר: "הצעדים שצריכים לשקול אחרי האירועים האחרונים צריכים להיות מדודים שלא יפגעו בספורט. לכן סגירת המשחק הוא צעד שצריך לשקול אותו אך לא לבצע אותו על ידי שליפה מהמותן".

מדובר בהמלצה בלבד, הכפופה להחלטת המשטרה ולהחלטת כל עירייה לגבי המגרשים בשטחה. מרכז השלטון הקים ועדת חירום בה ישקלו צעדים נוספים, בשיתוף שרת התרבות והספורט, לימור לבנת.


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה