תאטרון חברתי בקמפוס אנקורי ראשון לציוןבמסגרת מגמה ייחודית בקמפוס אנקורי ראשון לציון, העלו השבוע תלמידי הקמפוס הצגה מיוחדת שחשפה ועסקה בסיטואציות, קשיים וסוגיות אישיות מחיי היום יום של המורים והתלמידים.

כיצד תלמידי תיכון מבינים את המורכבות האנושית ואיך תהליכי ההתבגרות אותם הם עוברים נתפשים בקרב הוריהם? השבוע ובפעם הראשונה השנה, העלו תלמידי קמפוס אנקורי בעיר את הצגת "הגלגל האחורי" במסגרת התאטרון החברתי של בית הספר, אשר עוסק בחוויות וסיטואציות אמיתיות מחיי היומיום של התלמידים והמורים.

וכך, מול עשרות הורים, מורים ואורחים נוספים, חשפו התלמידים בסצנות אמיתיות על הבמה סוגיות רגישות מחייהם, בעיקר כאלה שעלו בתקופה אשר קדמה לטיול השנתי. חומרי הגלם של ההצגה נלקחו מהמציאות של בני הנוער והמורים ובאופן שיפנה לקשת הרגשות של הקהל. כך לדוגמא, סצנת הפתיחה עוסקת בדילמה אנושית של המורה המלווה, אשר מצד אחד אשתו כורעת ללדת בכל יום ומצד שני כל האחריות ותפעולו של הטיול מוטלים על כתפיו. בסצנה נוספת, אף מוצגת דמותו של נהג האוטובוס במהלך טיפול במוסך בעודו מביע חששות מפני תקר בגלגל האוטובוס אשר יפגע בטיול של התלמידים.

"התאטרון מאפשר גם למורים וגם לתלמידים לעסוק בבעיות ובסוגיות מורכבות ואמיתיות מחייהם", מציין קובי יצחק, רכז המגמה בקמפוס ומוסיף: "מדובר בתאטרון שמצטט מן המציאות ומהווה כלי ללמידה ובדיקה של מוסכמויות חברתיות. התאטרון מעלה קשיים וחששות מהחיים של כולנו – משפחה, אהבה וחברות והצגתן מאפשרת לתלמידים להתעמת ולהתמודד איתם בצורה בוגרת".

משה גרדוס, מנהל הקמפוס סיכם בסוף הערב: "מגמה זו הופכת את התאטרון לנושא חשוב ומרכזי בחינוך ובהוראה ובניגוד למגמות תאטרון אחרות, כאן באפשרות התלמידים לחשוף את הנושאים שמעסיקים אותם ולהציגם על הבמה. ההצגה ששילבה ביקורת חברתית, הומור והרבה רגש זכתה לתשואות ותגובות נלהבות מהקהל – דבר ששימח אף יותר את התלמידים".

לאור ההצלחה, מגמת התאטרון החברתי אשר פועלת בקמפוס זו השנה השנייה ברציפות צפויה להתרחב גם עבור תלמידי השכבות הבוגרות.

 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה