הביונסה של תלמידי ראשון לציון- כבשה את יפןבאליפות העולם ברובוטיקה, זכו שתי קבוצות מראשון לציון במקומות הראשונים באליפות תחת הקטגוריות חומרה ותוכנה וחומרה ומכניקה * "ביונסה" ביצעה את הלהיט single ladies וזוג רובוטים "בן וליה" רקדו סלסה על הבמה.

גאווה כחול לבן. עם כל הכבוד לקבוצות מסין, ארה"ב, אוסטרליה ועוד 40 קבוצות מ-23 מדינות . שתי קבוצות תלמידים מראשון לציון של ישראל הקטנה סחפו את הקהל ב-RoboCup- אליפות העולם ברובוטיקה שהתקיימה בנגויה שביפן וקטפו את המקומות הראשונים בקטגוריות חומרה, תוכנה ומכניקה.

במשך שנה שלמה בנו שתי הקבוצות מבית הספר למצטיינים ומחוננים ע״ש רון ורדי בראשון לציון, רובוטים אוטונומיים בגובה אנושי 1.6 מטר עם עשרות מנועים וחיישנים - שאותם בנו ותכנתו בעצמם.

הדמות המפורסמת ביותר הייתה ביונסה שעלתה לבמה עם התלמידות ענבר פרי ונועה ממיסטבלוב ורקדו לצלילי הלהיט single ladies. לאחריהן עלו התלמידות עירית ויינזוף ומיכל לזר עם זוג רובוטים "בן וליה" שהתחילו לענטז לצלילי הסלסה בשיר bailar. הקהל התלהב משתי התצוגות והשופטים הכריעו שקבוצת ביונסה זוכה במקום הראשון בקטגוריית חומרה ותוכנה ואילו קבוצת הסלסה זוכה במקום הראשון בקטגוריית חומרה ומכניקה. אגב, בניגוד למגמה שבדרך כלל בנים הם אלו שמתמודדים ברובוטיקה, קבוצת הסלסה הורכבה כולה מבנות: מיכל לזר, עירית ויינזוף, מעיין ברזילי, נועם צבי, שחר סמי וזואי רבי. בקבוצת ״ביונסה״ היו אלו התלמידים ענבר פרי, נועה ממיסטבלוב, יונתן ורשקוב, ליאור בן אליעזר ויובל ברנשטיין. מנחת הקבוצה היא מיטל דומב.

ראש עיריית ראשון לציון, דב צור, בירך את התלמידים על ההישג ואמר: ״אנחנו פועלים להכין את התלמידים שלנו לעתיד ואין ספק שהמקום של הטכנולוגיה והרובוטיקה יתפסו עוד ועוד מקום בעתידנו. אני שמח שמדינת ישראל על המפה גם בתחום הזה״.מחזיקת תיק החינוך, חברת המועצה פרופ' תמי רונן הוסיפה: "גאווה גדולה למדינה ולראשון לציון בפרט. התהליך שהתלמידים עברו בשנה האחרונה מחשל אותם ואני שאלו מיומנויות שהתלמידים ייקחו איתם לעולם האקדמי ובהמשך לקריירה שיפתחו. ישר כוח לבית הספר ולצוות ההוראה שליווה את התלמידים".

ליאור בן אליעזר מקבוצת "ביונסה", סיפר: "תחילה קיבלנו השראה מהכוראוגרפיה שבקליפ והתחלנו ללמוד ולשנן את התנועות של ביונסה , דבר לא פשוט שמצריך קורדינציה והרבה סנכרון. לקחנו את התנועות הללו ותירגמנו אותן לתנועות ראש, ידיים ורגליים באמצעות מנועים וחיישנים כדי ליצור תחושה של תנועה אנושית כמו בקליפ.זאת החוויה הכי אינטנסיבית וקשה שעברתי אך היא הייתה שווה כל רגע. לראות את ביונסה שלנו רוקדת ומפזזת על הבמה ולהכיר מלא חברים מכל העולם. עירית ויינזוף מקבוצת הסלסה, הוסיפה: "השופטים אמרו לנו שהם מעולם לא ראו מנגנונים כמו שלנו. יצרנו מנגנונים מתוחכמים שמזיזים את האגן והכתפיים ברובוטים בסנכרון מוזיקת סלסה, ממש כמו רקדנים אמיתיים. זה היה סיכון גדול שדרש המון מאמצים וזאת ההוכחה שעם עבודה קשה, נחישות ועבודת צוות הכל אפשרי.

נסיעת התלמידים לתחרות ביפן התאפשרה הודות למימון של עיריית ראשון לציון, משרד המדע, הטכנולוגיה והחלל, ידידיה ודרורה ורדי ורחל מסר.

אגב, זו פעם שנייה בשלוש שנים שראשון לציון אלופת העולם ברובוטיקה. גם אז הייתה זו המורה מיטל דומב שליוותה את קבוצת מרכז רון ורדי בתחרות הבינלאומית בסין וגרפו את המקום הראשון לאחר שהתלמידים בנו רובוט שרקד בתחרות לצלילי שיר הנושא מהסרט "דרדסים 2" אותו שרה בריטני ספירס.

אגב, למורה המנחה, מיטל דומב, המלמדת מזה תשע שנים במרכז למצטיינים ומחוננים רון ורדי, זו סגירת מעגל שכן כתלמידה היא גם זכתה בתואר לפני שתים עשרה שנים באליפות העולם ביפן. "זה היה חלום בשבילי לחנך ילדים בתחום ולחזור לכאן. התלמידים עמלו יום ולילה על חשבון חברים ומשפחה, הם רצו לבנות את הרובוט הכי טוב בעולם, לשמחתי זה הצליח". 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה