כבוד גדול לראשון לציון. קבוצת הברייקדנס מיומנה רמת אליהו זכתה המקום הראשון במוקדמות אליפות עולם בברייקדאנס ותייצג את ישראל באליפות העולם בגרמניה. בתחרות שהתקיימה השבוע במודיעין, הגיעו קבוצות מרחבי המדינה. רוב חברי הקבוצות הם צעירים שרוקדים מגיל צעיר מאוד.

הקבוצה שהגיעה מהסדנא לאמנות רמת אליהו  הורכבה מתשעה צעירים בני 10 ועד 15 שרובם התחילו לרקוד בסך הכל לפני שנתיים ואפילו שנה. למנהל הקבוצה חן לאוי יש תפיסה אחרת מהמקובל, הוא מקדם ערכים של עבודת צוות, משמעת ודימוי עצמי הרבה לפני שהצעירים משתטחים על הרצפה ומתחילים להסתובב על הראש." קודם כל ערכים, אחר כך תנועה" הוא מסביר "הם לומדים תוך כדי השיעורים על שיתוף פעולה ואיך לבטא את עצמם, הכל עניין של גישה. זה תחום מאוד קשה, הרבה תרגילים פיזיים". לאוי גם מאמין שמוסיקה ישראלית ואת המופע הוא הרכיב מרימיקסים של שלושה שירים ישראלים, אחד מהם "חביבי יעני". "אני יודע שזה לא רגיל, בדרך כלל רוקדים ברייקדאנס לצילי מוסיקה לועזית, אבל אנחנו הבאנו משהו אחר, השופטים עפו על זה, הם לא ראו ברייקדאנס על מוסיקה כזו".

לסיפורים הכי מעניינים בראשון לציון – הצטרפו לפייסבוק שלנו


והשופטים כנראה התרשמו שכן הם הכתירו את הקבוצה הצעירה מראשון לציון לזו שתייצג את המדינה באליפות העולם שתתקיים בחודש אוקטובר בגרמניה "זה יהיה מרגש", מספר לאוי "אנחנו נרקוד שם לצלילי מוסיקה ישראלית". לאוי מספר שחלק מהילדים פשוט בכו על הבמה עם ההכרזה על הזכייה. ראש העירייה, דב צור, בירך את הקבוצה ומנהלה על ההישג ואיחל להם הצלחה באליפות העולם.