בני הנוער ביקשו מבעלי פיצוציות להדביק אצלם שלטבני הנוער לוו על ידי פקחי החברה לבטחון שהפעם לא הגיעו לאכיפה או תצפית אלא בבקשה להירתם למאמץ למנוע אלכוהול מקטינים * יותר מחמישים בתי עסק נענו לבקשה ותלו את המדבקה בחזית

לא מעט פעמים מתפרסמים דיווחים על פיצוציות וקיוסקים שמוכרים אלכוהול לקטינים או אחרי השעות המותרות. החברה לבטחון ומשטרת ישראל מציבה תצפיות, אוספת מודיעין ואוכפת באירועים כאלו. רק בשנה האחרונה נתפסו 31 בתי עסק שמכרו אלכוהול לקטינים. לצד אלו, יש בתי עסק שמכירים היטב את החוק ונוהגים לפיו, אלו נרתמו כאשר לבית העסק שלהם נכנסו השבוע בני נוער מלווים בפקחי החברה לבטחון וכל בקשתם הייתה להדביק שלט בחזית העסק שמצהיר כי בעסק זה לא מוכרים אלכוהול וסיגריות לבני הנוער תחת הסיסמה "אלכוהול וניקוטין לא לקטין".

לעדכונים הכי חמים בראשל"צ – הצטרפו בקליק לפייסבוק של ראשונטבני הנוער והפקחים בהנחייתו של ראש צוות הנוער בחברה לביטחון, ערן חיים, ביקרו ב-57 בתי עסק, כאשר 55 מהם נענו ברצון והדביקו את המדבקה בחזית העסק. רק שניים סירבו. היוזמה היא פרי שיתוף פעולה של החברה לבטחון, הרשות למלחמה בסמים ואלכוהול , אגף נוער וצעירים ופרלמנט הנוער. סגן ראש העירייה ומחזיק תיק החברה לבטחון, רז קינסטליך, אמר: "אנו תמיד מעדיפים לפעול בהידברות ובשיתוף פעולה. ברגע שבעלי העסקים מדברים עם בני הנוער ומבינים שיש תכלית לחוק האוסר מכירת אלכוהול לקטינים, יש התגייסות מצדם.

מצד שני, אנחנו גם יודעים להתמודד עם בתי עסק שלא נוהגים על פי החוק, מוכרים אלכוהול ומעמידים את הצעירים בסכנה. בשנה האחרונה נפתחו תיקים פליליים לבתי עסק כאלו ובמקרים מסוימים אף נסגרו בתי העסק לתקופה של 30 יום. אנו נמשיך לעשות שימוש בכל האמצעים העומדים לרשותנו ולפעול ביתר שאת כנגד תופעת השימוש באלכוהול בקרב בני הנוער, למענם ולמען ראשון לציון". יש לציין כי מכירת אלכוהול לקטינים היא עבירה פלילית לכל דבר והטיפול בה הוא בשיתוף משטרת ישראל. מכירת אלכוהול אחרי השעות המותרות, קרי 23:00 בלילה, גם היא אסורה ובידי הפקחים אפשרות לרשום דו"חות בגובה אלפי שקלים.


פרויקט נוסף שפרלמנט הנוער מקדם בשיתוף אגף הנוער והצעירים והרשות למלחמה בסמים ואלכוהול הוא תחרות לבחירת סלוגן למניעת אלימות סמים ואלכוהול. בתום התחרות נבחרו סולגנים למניעת צריכת סמים ואלימות. "אתם מזיקים לעצמכם אתם לא "סמים" לב?" היה הסלוגן שנבחר אותו הציעו תלמידי הגימנסיה הריאלית. וסלוגן למניעת צריכת אלכוהול ""אלימות היא כמו רובה ,ירית פגעת ולנזק בלתי הפיך גרמת" של תלמידי גימנסיה

רביבים. יו"ר פרלמנט הנוער, ויולטה (ויוי) קורולקוב, אמרה: "אנו בני הנוער רוצים להשפיע, למנוע ולהשתתף בהסברה ולכן החלטנו לקיים את התחרות בין בתי הספר לבחירת סלוגן מוביל. מנחת פעילות פרלמנט הנוער באגף הנוער והצעירים, רונית ג'רופי, הוסיפה: "עד לקיום התחרות נערכו דיונים בפרלמנט הנוער ואני שמחה שהם החליטו להיאבק בתופעות השליליות.

מנהל הרשות למניעת אלימות סמים ואלכוהול, דוד בן שושן, סיכם ואמר: "אני מקווה שהפעילות המשותפת עם פרלמנט הנוער תוביל לצמצום צריכת האלכוהול ואלימות".

צילום: עידן גרוס

אנו מזמינים אתכם לקחת חלק בדיווח החדשותי.
הייתם עדים לאירוע? שמעתם סיפור שעשוי לעניין? צילמתם תמונות מיוחדות?
שילחו אלינו למייל- [email protected]


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה