בני הנוער עשו עסק ביריד המכירות השנתיהיריד השנתי של תוכנית יזמים צעירים הפגיש 150 בני נוער משמונה חטיבות ביניים * אחרי חודשים של מחשבה, עבודה ופיתוח הציגה כל חברה באירוע מוצר סופי, ארוז ומעוצב * ראש העירייה סייר בין הדוכנים והתרשם מהיצירתיות, כושר השכנוע והחוש העסקי * הקבוצה הזוכה תיבחר לייצג את ישראל בתחרות הבינלאומית של התוכנית בחו״ל

כלי לקילוף מהיר של ביצים קשות, ברווזון גומי שמחליף צבעים שהטמפרטורה עולה מעל ל-37 מעלות, מדבקה מיוחדת לאיטום שקיות מזון ועוד. מוצרים אלו ועוד הוצגו על ידי 150 תלמידים משמונה חטיבות ביניים ביריד המכירות השנתי של תוכנית "עושים עסק" שהתקיים השנה בסינימה סיטי.

היריד הוא אירוע השיא של השנה שבו הקבוצות מציגות ומוכרות לראשונה את המוצרים שלהן. אחרי חודשים של מחשבה, עבודה ופיתוח, כל חברה הציגה מוצר סופי, ארוז ומעוצב בדוכן מכירות שיווקי והפגינה מיומנויות מכירה שרכשו במהלך הדרך. הרווחים מהמכירות עברו לבעלי המניות בחברות - כלומר לתלמידים עצמם.

ראש העירייה, דב צור, סייר בין הדוכנים ביריד והתרשם מהיצירתיות, כושר השכנוע והחוש העסקי של התלמידים. תוכנית יזמים צעירים ישראל עוסקת בחשיפת בני נוער לעולם היצירה, היזמות והעסקים, תוך טיפוח חשיבה עצמאית, עשייה כלכלית ולימוד תוך התנסות. 

בהנחייתם של סטודנטים ומנטורים מהמגזר העסקי, התלמידים הופכים רעיון למציאות דרך גיוס הון ראשוני, גיבוש רעיון למוצר או שירות, מינוי של בעלי תפקידים, ביצוע בדיקות היתכנות וסקרי שוק, ייצור אבטיפוס ומוצר סופי, בניית תכנית עסקית ואסטרטגיה שיווקית, מכירת המוצר ובניית דו״חות כספיים. התלמידים מתנסים במחזור חיים מלא של חברה עסקית משלהם, כמו מיני סטרטאפ. 

בזמן האירוע עברו שופטים מוסמכים בין הדוכנים והעניקו ציונים לקבוצות. ההערכות ישוקללו בציון השנתי של הקבוצה ולבסוף תיבחר רק חברה אחת - מתוך 180 קבוצות בארץ - לייצג את ישראל בתחרות הבינלאומית שתתקיים בחו"ל.

בשלוש השנים האחרונות זכו תלמידי העיר פעמיים במקום הראשון, בשנה שעברה היו אלה תלמידי חטיבת הביניים אחרון הביל"ויים- מקיף ג' שייצגו את ראשון לציון ומדינת ישראל בתחרות האירופאית בשוויץ. קבוצת "סיטרוס" מחטיבת הביניים אחרון הביל"ויים יצרו את המוצר "קליפסולה". מדובר בקפסולת פלסטיק שאב טיפוס שלה תוכנן ועוצב במדפסת תלת ממדית, הקפסולה מעוצבת בצורת לימון, אל הקפסולה מכניסים שאריות של קליפות פירות הדר ומכניסים למדיח, בסיום פעולת המדיח הכלים מבריקים ובעלי ניחוח הדרים.

מנהלת יחידת מצטיינים והמחוננים במינהל החינוך בעיריית ראשון לציון, ברכה צויליך, הוסיפה כי "תוכנית זו היא למעשה המפגש המשמעותי הראשון של הקבוצות עם העולם העסקי בו הם מתנסים בהצגת החברה, מכירת המוצר והגדלת ההכנסות. הרעיונות היצירתיים והמוטיבציה של התלמידים מרשימים מאוד ואני משוכנעת שהם יצליחו בתחרות הבינלאומית".


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה