בני הנוער ידווחו על מפגעים באמצעות היישום העירוניבני נוער מתוכנית "עושים שכונה" הגיעו לסיור במוקד העירוני וקיבלו הדרכה לשימוש ביישום העירוני שבין היתר מאפשר לצלם מפגעים בדרך ולשלוח למוקד העירוני * זהו המשך ישיר למגמה להנגיש את השירות העירוני לילדים ובני הנוער

כנס עיר ידידותית לילדים התקיים לפני כחצי שנה ובו השתתפו גם נציגי השירות העירוני ,בסיומו הוחלט על מספר פעולות להנגשת השירות העירוני לילדים ובני הנוער ולשיתופי פעולה. כך למשל עלה נושא המפגעים בדרך על ידי בני הנוער שהסבירו שקורה שהם נתקלים במפגע ורוצים להזהיר את חבריהם, אך אין להם דרך לעשות זאת. בעירייה החליטו להרים את הכפפה ולהדריך אותם בשימוש ביישום ולהראות להם כיצד התהליך מתחיל משליחת ההודעה והתמונה עד שהן מגיעות למוקד העירוני וכן כל תהליך הטיפול במפגע.השבוע הגיעו בני נוער מתוכנית "עושים שכונה" לסיור במוקד העירוני בבניין העירייה. סגנית מנהלת המוקד העירוני, גלית אופיר, ערכה את הסיור והכירה להם מקרוב את עבודת המוקד על שלוחותיה. לירן מלצר, סגן מנהלת השירות העירוני , המשיך את ההכרות עם עבודת המוקד באמצעות משחקKAHOOT ובהמשך הכיר לבני הנוער את היישום העירוני Keep It City. עיריית ראשון לציון היא הרשות הראשונה בישראל, שהכניסה את היישום לשירות תושבי העיר. היישום מאפשר לתושב לדווח למוקד על מפגעים ותקלות ואף לצלמם בלחיצת כפתור. העירייה שולחת צוותי תיקון ואף דואגת לעדכן את המדווח על התקדמות הטיפול בזמן אמת. היישום זכה בפרס היישום הסלולרי המצטיין בקטגוריה "יישומים למען הקהילה" במסגרת כנסMobility 2012 השנתי.

נזכיר כי מאז כנס עיר ידידותית לילדים העירייה כבר החלה בשיתוף והנגשת הדור הצעיר לפעילות העירונית. כך למשל לחשבון הארנונה המופץ לתושבים מדי חודשיים, צורפה חוברת עבור ילדים. החוברת הייתה מאוירת מתחילתה ועד סופה, מנוקדת ועם חרוזים. היא תיארה מוקדים שונים ברחבי העיר. בנושא אחר, מינהל ההנדסה העירייה מקדם שיפוץ ושדרוג בית הספר ישורון, במסגרת זו, הוחלט לאפשר גם לתלמידים לקחת חלק בתהליך ולהיות מעורבים בתכנון החצר.

מנהלת המוקד העירוני, ניצה אבירם, אמרה על הסיור כי המטרה היא לעודד גם את בני הנוער לקחת חלק ולהשפיע על העשייה העירונית במרחב הציבורי". 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה