אין צורך בלימודי ליבה? מועצת הנוער מבקשת שישקלו שובמועצת הנוער והתלמידים הארצית קוראת לממשלה לשקול שוב את ההחלטה לבטל את לימודי הליבה לאוכלוסיה החרדית.

היום אושר בקריאה הראשונה החוק שיבטל את חובת לימוד מקצועות הליבה בבתי ספר חרדיים. זאת אומרת, שיוכלו ללמוד אותם- אך לא יהיו חייבים. האם אתם הייתם יושבים ללמוד משהו אם אף אחד לא מבקש ממכם? 

חוק זה יכול לגרום לפער גדול בעתיד בין התלמידים שיצאו ממערכת לימוד חילונית ומאלו שיצאו ממערכת לימוד חרדית, יגרום להבדלים משמעותיים ולהתקשות של התלמידים האלו להשתלב בשוק העבודה ובמוסדות השכלה גבוהה.

יו"ר מועצת התלמידים והנוער הארצית, חנן יזדי, הביע הסתייגות נחרצת מהחלטת הממשלה: "לכל בן ובת נוער במדינת ישראל צריכה להיות נקודת זינוק שווה בכניסתו לאקדמיה ולשוק העבודה. מועצת התלמידים והנוער הארצית מאמינה כי יש לשלב את החברה החרדית בעזרת שיח אחראי והדדי, וצעד מסוג זה ייצר רק נזק, ירחיק את החברה החרדית וימנע את שילובה. אנו קוראים לראש הממשלה ושר החינוך לשקול מחדש את ההחלטה, ולחברי הממשלה החרדים לפעול לשילוב החברה אותם הם מייצגים במקום הרחקתה."

בשל החלטת הממשלה על ביטול חובת לימודי הליבה, "קרוב למיליון אזרחים לא ילמדו לא מתמטיקה, ולא אנגלית, לא יצליחו לפרנס את עצמם ויחיו חיי עוני". 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה