בימים אלו מושלמת הקומה הראשונה בגימנסיה הריאלית. הייחוד הוא שזו קומה אחת מתוך שש קומות, במה שהופך את הגימנסיה לבית הספר היחיד והראשון בישראל שנבנה לגובה. הסיבה לאישור החלוצי ממשרד החינוך היא השאיפה שבית הספר ימשיך לפעול מהמקום שבו הוקם בשנות ה-50, וזאת בשונה מבתי ספר אחרים, והגימנסיה הרצליה לדוגמא, שעקב ריבוי תלמידים הוחלט להעתיק אותה ממקומה.

בית הספר החדש יכלול 42 כיתות רגילות, בתוספת 3 כיתות מכללה ו-18 מעבדות, חדרי צוות וחללי עבודה למורים, אולם רחב לחדר מורים עם שירותים ומטבחון צמודים לשימוש המורים, כל זאת על 12 אלף מ"ר בנוי שיתפרסו על 12  דונם, כך ש-70 אחוז משטחי המגרש יהיו ירוקים. נציין עוד כי בבית הספר יוטמעו טכנולוגיות מתקדמות שיאפשרו סביבת לימודים בעידן הדיגיטלי.

ערים רבות בישראל מתמודדות עם השאלה מה עושים כאשר מבקשים לבנות בית ספר בשכונה ותיקה שקשה למצוא בה שטחים ציבוריים. "גזלני" הקרקע הגדולים בישראל הם, ללא ספק, בתי הספר היסודיים והתיכוניים. מוסדות חינוך אלה מתנשאים לגובה של 2-3 קומות בלבד ומתפרשים על פני שטחים אדירים.

בסופו של יום, לאחר שבניית בית הספר תסתיים, תישאר בידיי העירייה קרקע פנויה לשימושים ציבוריים.  לו כל הרשויות המקומיות היו נוהגות כך, ניתן היה לייצר שטחים רבים "יש מאין".

בעירייה מוסרים כי "המוסד החינוכי שיוקם מחדש יהא בעל אופי ונראות חדשניים שיקדמו וישרתו את צורכי בית הספר היום ובעתיד. יחד עם זאת, ישנה חשיבות בשימור ההיסטוריה של המבנה ומה שהוא מייצג עבור העיר ראשון לציון.

 

רקע על בית הספר:

הגימנסיה הריאלית היא בית הספר התיכון הראשון בראשון לציון ואחד ממוסדות הלימוד המוכרים והוותיקים בישראל. בית הספר, שנקרא על שם מנהלו הראשון אליעזר קררי, הוקם בסוף שנות השלושים בדירת שלושה חדרים ברחוב הרצל בעיר. בהמשך הוא הועבר למבנה גדול יותר בשכונת אברמוביץ', ומראשית שנות החמישים ועד היום הוא שוכן במבנה הקבע שלו במרכז העיר.