בסוף החודש תחנוך עיריית ראשון לציון את "מרכז רון ורדי" למחוננים ומצטיינים. בחודשיים האחרונים החלו עבודות לציפוי המעטפת הצבעונית של המבנה. על בנייתו של המרכז, בן שלוש הקומות, אמונה החברה הכלכלית. הוא יכלול תשע כיתות לימוד, מעבדות וחדר רובוטיקה, וכן גלריית דגמים שבה יוצגו כמאה חמישים דגמים מדעיים שפותחו על ידי ידידיה ורדי ויהיו פתוחים לקהל. עלות הקמתו נאמדת בכ-12 מיליון שקלים.
 

המרכז קרוי על שמו רון ורדי ז"ל שנפל בלבנון בהיותו בן 20. הוא פועל מאז שנת 1986 במבנה בית הספר "חביב" בראשון לציון כמפעל חינוכי הנותן מענה לילדים מצטיינים ומחוננים בעיר ראשון לציון וסביבותיה.  המרכז הוקם ביוזמת הוריו של רון, ידידיה ודרורה ורדי, ופועל בשיתוף עם עיריית ראשון לציון. במרכז מלמדים מורים ומדריכים שרובם בעלי תואר שני ושלישי. מטרת המרכז היא לטפח ילדים מחוננים בכיתות ג'-ט'  מכל האזור ולספק להם העשרה בתחומים שונים כמו מדעים, טכנולוגיה, פילוסופיה, לוקיגה, אמנות, מוזיקה, מדעי הרוח ועוד. המרכז יתפקד כבית ספר בשעות הבוקר, ובשעות אחר הצהריים כמרכז עירוני למצוינות בתחומים מגוונים.

מאות תלמידים מהעיר וסביבותיה מגיעים למרכז ליום בשבוע של פעילות מדעית וקורסים שונים המעודדים יצירתיות, מצוינות וסקרנות. ברכה צויליך,  מנהלת המחלקה למחוננים ולמצטיינים בעירייה, אומרת כי המדיניות העירונית להרחיב את כמות המצטיינים והמחוננים הלומדים במרכז. כתוצאה מכך צמיחתו המואצת הובילה לצפיפות רבה במבנה בית הספר "חביב" הישן, אשר אירח לאורך השנים את מרכז רון ותלמידיו. על כן, החליטה העירייה על הקמת מבנה חדש למרכז.

המבנה החדש ימוקם בין רחוב הרצל לרחוב "אבי האסירים", סמוך לתחנת רכבת ראשונים ולקריית החינוך "גן נחום". אדריכל דוד נופר, שתכנן את המבנה, שאב השראתו ממבנה בדמות שריג  מינרלי מהטבע (קונגלומרט) עם קצוות פתוחים - המציין ומאפיין את המצוינות והמצטיינים- להם הם נפתחים.  את הפרויקט מובילה החברה הכלכלית, בראשות המנכ"ל ניצן פלג, בשיתוף עם האגף לבנייה ציבורית בעירייה, בראשות אדריכלית ורד סולומון ממן.