תלמיד נפצע בחולות ראשון וקיבל פיצויים ע"ס 370 אלף שקליםתלמיד כיתה ז' שנפצע במהלך טיול בדיונות של ראשון לציון אחרי שהשתולל עם חבריו, יפוצה על ידי משרד החינוך והחברה להגנת הטבע. בעקבות הפציעה נקבעו לו 8% נכות. בית המשפט השלום בתל אביב הטיל את האחריות לביטחונו של הילד על משרד החינוך, ופסק לטובת הנער ומשפחתו סכום של 370 אלף שקלים

השתוללות של תלמידים בטיול בית הספר עלתה ביוקר לאחראים עליהם: בית משפט השלום בתל אביב פסק לפני כשבועיים כי משרד החינוך והחברה להגנת הטבע יפצו ב-370 אלף שקלים תלמיד כיתה ז', שנפצע במהלך טיול בדיונות של ראשון לציון. לכיתתו ניתן זמן לשחק ולהתגלגל בדיונות, אך ללא השגחה מספקת, הנער בן ה-13 ניסה לבצע קפיצה ועיקם את קרסולו.

בעקבות הפציעה נקבעו לו 8% נכות והוא הגיש תביעה לפיצויים באצמעות עורך הדין ישראל ויינברג. "בית משפט נתן חשיבות לעיקרון שהבריאות והביטחון של ילדים ותלמידים עומד בראש סדר העדיפויות", אמר ויינברג, "הצורך להגן על שלומם גובר, ולא עומד בסתירה על הצורך לאפשר להכיר את הארץ ולקבל ערכים של אהבת והערכת הארץ".

השופטת יעל אילני קבעה את סכום הפיצויים הגבוה בשל הפגיעה בכושר ההשתכרות העתידי של הילד. עוד נפסק כי משרד החינוך ומדריכי החברה להגנת הטבע שליוו את הטיול, נושאים באחריות ההשגחה באופן שווה, ועל כן יחלקו בתשלומים למשפחה.
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה