הביצועים הטובים ביותר, האיבזור החדשני, הבטיחות המקסימלית, ואפילו סמל הסטטוס, הם רק חלק מהסיבות. ואפילו ישנן אפשרויות תשלום מגוונות!

ההתלבטות העיקרית היא - מהיכן לקנות רכב חדש? כאן תוכלו לקרוא בקצרה על האפשרויות בשוק.

 

קנייה מהיבואן הרשמי

לכאורה הפתרון הכיפי והמפתה ביותר. הרכב יוצא מהמפעל ומגיע ישר אליך. כלקוח, תוכל לבחור במדוייק את כל מאפייניו - גודל, צבע, איבזור, ועוד. כשהרכב מגיע, לאחר מס׳ ימים עד שבועות, אתה אף זוכה לקרוע ממנו את הניילונים תוך הסנפת ״ריח של רכב חדש״. במקרה זה, כשאין הון עצמי מספיק לתשלום במזומן, ניתן להיעזר במימון מלא או חלקי חוץ בנקאי, לצורך פריסה לתשלומים.

למה כדאי: ההתאמה האישית של הרכב בדיוק עבורך, רישום הרכב על שמך כרכב חדש - דבר המונע מערכו לרדת כשתגיע העת למכור אותו.

למה לא: כצפוי, רכב הנרכש ישירות מהיבואן, ככלל יהיה יקר יותר. בנוסף, למרות שאתה בעליו הראשונים, בשנותיו הראשונות של הרכב, ישנה הירידה המשמעותית ביותר בערכו.

 

קנייה מחברת ליסינג

חברות הליסינג מציעות מגוון רכבים חדשים למכירה, בעסקת ליסינג מימוני. במקרה זה, הלקוח משלם מקדמה ולאחריה תשלומים קבועים בפריסה מותאמת אישית לתקופה שנקבעה. בתום התקופה, ניתן להחזיר את הרכב, לרכוש אותו ביתרת הערך, או להשתדרג לטובת רכב חדש עם עסקת ליסינג מימוני חדשה ומותאמת. חברות ליסינג רבות מציעות עסקת טרייד לרכב ישן, לכל המעוניין להשתדרג לרכב חדש. אולם, אין אפשרות להתאים את הרכב אישית ללקוח, אלא רק לבחור מההיצע בחברה.

 

למה כדאי: רישום על שמך, פריסת תשלומים נוחה ומותאמת אישית, אפשרות להשתדרג כל מס׳ שנים ללא צורך לדאוג לגבי ירידת הערך.

למה לא: הבעלים הראשונים של הרכב הינם חברת הליסינג, ואתה היד השנייה, מה שמוריד מערך הרכב, לצד חוסר האפשרות להתאמה אישית של הרכב אליך.

 

קניית רכב 0 ק״מ מיד ראשונה

סביר להניח שאם אתם מחפשים רכב חדש, נתקלתם בצירוף המילים ״רכב יד ראשונה 0 ק״מ״. לפני כעשור, באפריל 2008, הותקנה תקנה לפיה רכב חדש שלא נמכר בתום 12 חודש מהגעתו לישראל, יעבור מבחן רישוי, ויירשם ע״ש היבואן כבעלים ראשוניים. דבר זה גורם לערך הרכב לרדת ובכך להוזיל את עלותו לצרכן. למעשה, אתה בעליו השניים של רכב חדש, עם כל המשתמע מכך. אפשרויות הרכישה לרכבים אלו יכולה להיות גם היא באמצעות מימון מלא או חלקי חוץ בנקאי, כשאין הון עצמי

למה כדאי: כמעט כמו רכישת רכב חדש ישירות מהיבואן, מינוס קריעת הניילונים, פלוס מחיר נמוך יותר.

למה לא | מהיותך היד השנייה, ערכו ירד משמעותית, וגם מטבע שנותיו הראשונות בכביש. מכירתו בהמשך תהיה קשה יותר.