ישנם מספר אירועים היסטוריים בולטים שהשפיעו בהחלט על התקדמות המסחר בין בני אדם עד לנקודת הזינוק שבה נפתחה תנועה חדשה ויעילה ביתר קלות לתקשורת עם מדינות אחרות. מה שנקרא היום – סחר בין לאומי, ניתן לומר שזה הרגע שבו קידום אתרים הגיע לתמונת המציאות. חשיבותו של התחום הקרוי סחר בין לאומי נחקרה רבות בידי חוקרים רבים מתחומי מחקר שונים לאורך ההיסטוריה.

תחומי דעת כמו: כלכלה ושיווק, חשבונאות והנהלת חשבונות, פרסום ותקשורת, מדינאות וסוציולוגיה- כל אלו הניעו ביתר שאת את המחקרים הללו על מנת לבחון במה התפקיד של סחר זה קשור לאסטרטגיות של תהליך פיתוח כלכלי במחוזות מודרניים.

הרעיון הבסיסי שעליו נשען כל הצורך להבין לעומק את התשתית של הסחר הזה קובע, כי ככל שהעולם הגדול הפך להיות כפר גלובלי, כך תהיה קיימת גם תלות הדדית בין הכלכלות הבין לאומיות וכך יתקיים קשר בין חברות עסקיות לבין קהלים פוטנציאליים של לקוחות עתידיים מכל רחבי תבל. עקרון החשיפה המהווה מדד מרכזי בהצלחה מסחר בכלל וסחר בין לאומי בפרט מתחזק ככל שניתן להפיץ את המסרים דרך כלי נגיש, יעיל, נוח לשימוש בתפוצה גבוהה ומהירה.

חשיבותה של רשת האינטרנט במסחר בין לאומי

מכאן, ברור לחלוטין, כי רשת האינטרנט ותחום שירותי קידום אתרים אורגני שהיא למעשה רשת תקשורת המעבירה מידע ונתונים באופן מהיר, נגיש מכל רחבי העולם קשורה בהכרח בהתפתחות תולדות המסחר בעידן המודרני. לאט ובהדרגה חדר האינטרנט לכל בית ולכל עסק ברחבי העולם המערבי. בכל המדינות המפותחות אמצעי תקשורת זה הפך להיות דבר שבשגרה.

ברור, כי לאור הנתונים הללו האינטרנט עשוי לשמש גורם רב השפעה להתפתחות כלכלית ותרבותית. הרעיון של הכפר הגלובלי מוגשם באופן ייחודי ומוצלח ביותר. כבר מתחילה מערכות המידע הפועלות ברשת האינטרנט אפשרו לבעלי עסקים וליזמים למצוא את הדרכים הקלות, היעילות והמהירות ביותר כדי להפעיל סחר בין לאומי, אלא שהפעם הוא יהיה גם סחר אלקטרוני. כך, ניתן לומר בוודאות, כי בעידן הטכנולוגי שבו אנו מצויים מזה שלושה עשורים רשת האינטרנט מייצגת את מקור המידע הבין לאומי הפופולרי והפעיל ביותר.

רשת זו מהווה תשתית מדויקת לשם יצירת קשרי מסחר ולתועלת הפצת מסרים שיווקיים. כך נהנו ממנה גם אנשי פרסום וחברות המתמחות בניהול מיתוג מוצרים ובניית מוניטין כמו גם בתחום הגדול של בניית אתרים . דרך האפשרות להגיע לקהלים רחבים במיוחד בזמן קצר – הרעיון הפרסומי קרם עור וגידים באופן המושלם ביותר שניתן היה להעלות על הדעת. קשה לזכור, אבל עד לפני כעשור בלבד שלטו בשוק התקשורת העולמי אמצעים שונים: העיתונות הכתובה, הרדיו באמצעות תשדירי הפרסומת וכמובן- איך לא? הטלוויזיה המסחרית שלמדה לסחוט על כל כפתורי הרגש של הצופים כדי למצות עוד ועוד את אחוזי הרייטינג של התכניות שבה. כל גוף תקשורתי לא בחל, כך נדמה, בשום דרך ובלבד להשיג קהל רחב יותר ולמצות עד תום את פוטנציאל הפרסום שבו.

בעלי עסקים נהנו מהאפשרויות המגוונות שהיו קיימות בעולם התקשורתי ועמלו על מנת להביא אליהם עוד רוכשים פוטנציאליים שירחיבו את ההצלחה העסקית שלהם. אלא שאז כאמור, נכנס לתמונה שחקן מרכזי חדש שהצליח לטרוף את כל הקלפים המוכרים. הכללים היו חייבים להשתנות בהתאם, מומחים בתחום השיווק והפרסום נאלצו ללמוד טכניקות חדשות ומפתיעות. השחקן החדש היה האינטרנט.

כך נוצר המצב שבו בני אדם זונחים לאט את מרכזי הקניות ואת בתי העסק הפזורים ברחבי העיר הולך ומתגבש, כאשר במקביל מרבית בני האדם מעדיפים לגלוש באופן תדיר ברשת האינטרנט, לקבל ממנה מידע שוטף, אקטואלי ורלוונטי במיוחד עבורם.

שני מיליון וחצי בני אדם נמצאים בתוך רשת התקשורת הקרויה אינטרנט בכל יום

כדי להבהיר את התמונה חשוב לומר, כי על פי כל מחקר שעוסק בקשר בין רשת האינטרנט לבין הציבור הרחב עולה נתון מרכזי אחד מדהים במיוחד: בכל יום גולשים כשניים מיליון וחצי בני אדם ברשת האינטרנט. מספר אדיר ובלתי ייאמן ביחס לקהלים שהיוו את הלקוחות הפוטנציאליים בעידנים הקודמים. כל גולש מחפש את מבוקשו דרך אחד ממנועי החיפוש המוכרים ( ברוב המקרים מנוע החיפוש המוכר ביותר- גוגל).

וכאשר אחד התנאים האלמנטריים על מנת ליצור מסחר בין לאומי יעיל, כידוע, הוא הפצת המידע המסחרי לקהל גולשים פוטנציאליים רב ככל האפשר במהירות אטרקטיבית. כאשר לומדים על דרך החיפוש של רוב הגולשים באמצעות מנועי החיפוש בתוצאות של קידום אתרים ממומן, הרי שהיכולת להיות מדורג במקום מיטבי ובעל נראות בידי מנועי החיפוש בין רשימת תוצאות החיפוש תהיה המטרה המרכזית של כל עסק המעוניין בהפקת רווחים ובהגדלת קהלים חדשים ( ובין לאומיים) לטובת מערך המסחר שלו.

אם כן, נגזרת השאלה: כיצד ניתן להגיע למיקום הגבוה והפופולרי ביותר בידי מנועי החיפוש? מה גורם להם לדרג אתר עסקי אחד במקום נוח ואפקטיבי ברשימת התוצאות לעומת אתר אחר שישתרך מאחור, ייאלץ להסתפק במקום נידח ללא כל משמעות תקשורתית או פרסומית? התשובה היא דרך פעולתם של מנועי החיפוש כמעין מוחות על המפעילים מערכת של ניתוח אלגוריתמי מפותח עבור כל שאילתה של גולש.

כאשר גולש בוחר להקליד מילות חיפוש בשורת השאילתה שלו, הוא למעשה מכוון את הצורך שלו לתכנים מסוימים מאוד מבין שלל אדיר של מידע המצוי ברשת האינטרנט. מנועי החיפוש שהם למעשה רובוטים בעלי יכולת סריקה וניתוח סוקרים את כל המידע העצום המצוי בו בעת ברשת האינטרנט ומסוגלים להעריך אותו על פי דירוג נחיצות, איכות ויעילות כלפי הגולש. כל מאמר נסרק באופן כזה עד שמנוע החיפוש יוכל להציב אותו באחד מהמקומות של תוצאות החיפוש. חשוב לומר, כי לעתים גם מספר המאמרים או המשאבים המתאימים לשאילתה של הגולש הוא גדול במיוחד, ולכן הרשימה תתארך לכדי מספר דפים.

האם הגולש יתייחס לכל מידע באותה מידה של רצינות והתעניינות? התשובה היא – ממש לא. מסתבר, כי רוב מוחלט של הגולשים כלל אינם מעוניינים לצפות בתוצאות החיפוש המצויות מתחת לעמוד השני מה שגורם לחברות קידום אתרים לעשות בשימוש בכלי קידום מתקדמים. העמוד הראשון הוא המיקום האופטימלי עבור אתרים מסחריים לצורך פרסום לקהלים רחבים יותר. מי שימצא את עצמו רק במיקום נמוך, למעשה ייחשב כלא היה..

קידום אתרים כדרך יעילה להגיע למיקום משמעותי בין תוצאות החיפוש

אם כן, ברור, שכל אתר עסקי יעשה כל מה שביכולתו על מנת להגיע למיקום אופטימלי. כדי להפוך את האתר למיטבי יש צורך בתהליך של קידום אתרים מקצועי. רק אתר שייבנה מלכתחילה כראוי, יעבור אופטימיזציה הן בצד התוכני בהדגשת תוכן איכותי ומקורי בלבד, בהפקת פרופיל קישורים נחוץ ויעיל ובהסרת כל תקלה או הפרעה שעלולה לרמוס את חוויית ההנאה של הגולש.

מאמרים נוספים בתחום הקידום ניתן לקרוא ב https://seoup.co.il/google-seo/