עודפי השומן מתרכזים הן מתחת והן מעל העפעפיים, הם יוצרים כובד וגם שקיות מתחת לעיניים. הכובד סוגר במעט את העין ולכן שדה הראייה מצטמצם.

טיפול בעפעפיים נפולים

כשהעפעפיים נוטות כלפי מטה באופן משמעותי ויוצרות מצב שבו קשה לפתוח את העיניים באופן מלא, מומלץ לבצע ניתוח כירורגי שבו מסירים את הרקמה המיותרת שנמצאת בחלק העליון של העין ובמידת הצורך גם בחלק התחתון.

לאחר הטיפול בעפעפיים נפולים חל שיפור גדול בראייה כיון שאפשר לראות באופן מלא את כל טווח שדה הראייה והמעבר לכך, הניתוח גורם למטופל להיראות צעיר יותר.

הפרעה תפקודית עקב עפעפיים נפולים

העפעפיים הנפולים הופכים לשקיות המכבידות על העיניים, פוגעים באיכות החיים כיוון ששדה הראייה אינו מלא והעיניים אינן נפתחות במלואן. מצב אקוטי זה מדרבן את המטופל לבצע טיפול בעפעפיים נפולים בהקדם כדי ליהנות מחיים תקינים.

ניתוח לתיקון עפעפיים נפולים

ניתוח זה מתבצע ברוב המקרים בהרדמה מקומית ונמשך כשעה וחצי, במקרים חריגים מבצעים הרדמה כללית. כדי להשיג תוצאות מקסימליות מותחים את העור שמעל או מתחת לעפעף ללא נגיעה בשרירים התת עוריים. נקודת החדירה לעפעף היא בקפל הטבעי של העפעף וכך הצלקת מוסתרת ואינה נראית כלל.

עפעפיים תחתונים

העפעפיים התחתונים נוטים לצבור עודפי שומן שיוצרים עיגולים שחורים שאינם אסתטיים מתחת לכל עין. רק אם מבצעים טיפול בעפעפיים נפולים, מסירים את העור העודף נוצר שיפור במראה הכללי של העיניים והשקיות השחורות נעלמות.

ביצוע ניתוח אצל מנתח מומחה

לפני הניתוח כדאי לפגוש כמה מנתחים ולקבל חוות דעת מקולגות או חברים שביצעו ניתוח זה כדי לוודא שהניתוח יבוצע אצל כירורג מומחה המצוי ברזי ניתוח זה לאור ניסיונו הרב.

הרמת עפעפיים

לקוחות רבים מתייחסים לניתוח הרמת עפעפיים כפעולה שמטרתה הצערת עורו ומראהו של המטופל אך זו רק התוספת המגיעה עם הניתוח, המטרה העיקרית היא שתהיה ראייה מושלמת ושום דבר לא ימנע מהלקוח מלראות בשדה ראייה מלא.