כל היתרונות שבמדפס לייזר אחת

כאמור, מדובר על מכשיר שנמצא כמעט בכל משרד מתקדם ויש לו יתרונות רבים שהופכים אותו למבוקש מאוד בקרב משרדים רבים ברחבי הארץ:

  • בניגוד למדפסות הישנות והמסורבלות, מדפסת הלייזר עובדת במהירות גבוהה בהרבה וחוסכת זמן רב.
  • גם עלות ההדפסה במדפסת לייזר היא זולה יותר ומשתלמת מהפן הכספי.
  • ניתן לעבוד עם מדפסות אלו לאורך זמן מבלי שיתגלו כשלים כל שהם באמינות או בתוצאה. והיא תמיד תהיה זהה.
  • המדפסת מתאימה לכל סוג של מחלקה אם היא גדולה או קטנה.

אמנם קיימים גם כמה חסרונות אך הם לא משתווים ליתרונות הרבים של המוצר. לדוגמא, אם מדובר על הדפסה של כמה דפים בודדים, היא תהיה יקרה יותר מאשר מדפסת רגילה. (במשרדים זהו מצב נדיר למדי). הדפסה צבעונית במדפסת לייזר עשויה להיות יקרה יותר מאשר הדפסה בשחור לבן, אך הסיבה היא טכנית לחלוטין וקשורה למספר הטונרים שנמצאים במדפסת מסוג זה.

להכיר את סוגי מדפסות לייזר

קיימים שלושה סוגים עיקריים של מדפסות לייזר:

  • מדפסת לייזר צבעונית היא מהירה מאוד ומספקת רזולוציה גבוהה שתתאים למגוון של מסמכים. איכות ההדפסה היא טובה מאוד וגם התחזוקה שלה לא גבוהה במיוחד, גם תחום האמינות ניתן לומר שמדפסת לייזר צבעונית אמינה יותר ומהירות הפקת העותקים מצוינת. Samsung CLP 775ND היא דוגמא למדפסת צבעונית מומלצת מאוד לשימוש היא מתאימה למשרדים שזקוקים לעבודה מהירה ושקטה, יש לה זיכרון גדול ואין צורך להתקין תוכנות נוספות על מנת לעבוד אתה.
  • מדפסות לייזר מומלצות יכולות להיות גם בשחור לבן ולעשות את העבודה בצורה מצוינת. Samsung ML 5010nd היא דוגמא למדפסת מעולה שתתאים למשרדים בינוניים אשר זקוקים להדפסת מסמכים לאו דווקא בצבע. המדפסת מציעה מסך גדול ונוח לקריאה וניתן להדפיס באמצעותה עד 48 דפים בדקה אחת. בנוסף היא גם חסכונית מאוד ומאפשרת "הדפסה ירוקה" אשר חוסכת בחשמל ובנייר. כמו מדפסות לייזר אחרות גם מדפסת זו מכילה חיבור לUSB וחיבורים נוספים שיקדמו את הליך ההדפסה.
  • XEROX B600 X היא מדפסת לייזר מסיבית שנחשבת לסוס עבודה בעולם המדפסות. היא מסוגלת להדפיס במהירות גבוהה מאוד (עד 55 עמודים בדקה) ומצוידת במערכת הפעלה אנדרואיד שמספקת פונקציות רבות. ישנן כמובן מדפסות לייזר משוכללות עוד יותר ומומלץ לפנות אל חברות מקצועיות שמשווקות את המוצר.

איך לבחור מדפסת מתאימה

כל מדפסת לייזר היא טובה, אך ישנם גורמים שונים שכדאי להתייחס אליהם לפני שמחליטים על מה ללכת. רוב  המדפסות מגיעות מתוצר , HP, Samsug, Brother, Lexmark ועוד יצרנים וכל יצרן מציע מגוון של מוצרים על פי הצרכים של הלקוח. יש לקחת בחשבון מה נפח העבודה הנדרש, באם יש צורך במדפסת משולבת או רגילה, האם אתם זקוקים להדפסה דו צדדית, חיבור לרשת האינטרנט ועוד דברים רבים.

טווח במחירים הוא זהה למדי אצל רוב היצרנים, ועל כן מומלץ להתייעץ עם אנשים אשר מבינים בתחום. כדאי לשים דגש על האחריות ולדאוג שהיא מכסה את כלל החלקים של המדפסת וכמובן מספקת שירות במקרה של תקלות שעלולות לקרות.