רחוב רוטשילד בהשוואה לרחוב רוטשילד בערים שונות בארץאתר יד2 החליט לבדוק את מחירי הדירות ברחוב ע"ש הנדיב הידוע, אבי היישוב, אדמונד ג'יימס דה רוטשילד. המטרה היא לבחון את השוני במחירים, בזהות השכנים ובסביבה, ברחוב שהוקדש לזכרו. אז כמה עולה דירה ברחוב המוכר? השאלה היא באמת איפה בארץ.

דירה בתל אביב במחיר של כ-4  דירות בחיפה

מבדיקה של אתר יד-2 עולה כי פערי המחירים ברחוב רוטשילד ברחבי הארץ משתנים בהתאם לעיר בה ממוקם הרחוב. הסקירה, המבוססת על המודעות למכירה המתפרסמות בלוח מצביעה, כי המחירים רוטשילד בישראל נעים בין כ- 780 אלף שקל לדירת 3 חדרים בחיפה לבין כ-3.2 מיליון שקלים לדירת 3 חדרים בתל אביב. למעשה, במחיר דירה ברחוב רוטשילד בתל אביב ניתן לרכוש כ- 4 דירות ברחוב רוטשילד בחיפה.

מחירי הדיור ברחוב רוטשילד בעיר ללא הפסקה הם הגבוהים ביותר מבין כל הערים שנבדקו. הרחוב ממוקם בשכונת לב תל אביב ושכונת דרום העיר ולפי בדיקת יד2,מחיר דירת 3 חדרים באזור כאמור מתחיל בכ- 3.2 מיליון שקלים. למי שעדיין מעוניין לרכוש דירת 3 חדרים במרכז הארץ, אך התקציב העומד לרשותו נמוך בהרבה, נמליץ לו לחפש דירה בראשון לציון, נס ציונה או בבת ים. בהשוואה לתל אביב, מחירי דירות 3 חדרים ברחוב רוטשילד בבת ים נמוכים בשיעור של כ- 58% ועומדים על כ-1.3 מיליון שקל בממוצע. מי שמחפש דירה גדולה יותר ברחוב רוטשילד בבת ים, הממוקם בצפון מערב העיר ושכונת עמידר, יכול למצוא דירות 4 חדרים בכ- 1.7 מיליון שקל בממוצע. בראשון לציון מחירי הדירות משתנים בהתאם לשכונות אליהן מגיע רחוב רוטשילד בעיר. כך למשל, דירת 3 חדרים ברחוב רוטשילד באזור שכונת אברמוביץ עומד על כ- 1.36 מיליון שקל בממוצע לעומת מחיר של כ- 1.7 מיליון שקל בממוצע בחלקו של הרחוב הממוקם בשכונת רמז בעיר. לשם ההשוואה מחירים אלו זולים בשיעור של כ- 50% לעומת אלו שנמדדו באותו רחוב בתל אביב.

למי שמוכן להתרחק ממרכז הארץ, יוכל למצוא ברחוב רוטשילד בחדרה, הממוקם במרכז העיר, דירות 3 חדרים במחיר של כ- 945 אלף שקל בממוצע, מחיר הנמוך בכ- 70% לעומת אלו שנמדדו בתל אביב ובכ- 50% לעומת אלו שנמדדו בנס ציונה.

למי שמעוניין לשכור דירה ברחוב רוטשילד במרכז הארץ, כדאי שישים לב לפערי המחירים. מחיר של שכר דירה חודשי לדירת 3 בתל אביב יפו מתחיל ב- 7,000 שקלים לעומת מחיר של 2,600 שקל בחודש לדירת 3 חדרים בחיפה או 4,000 שקל בחודש לדירת 3 חדרים במזכרת בתיה. כשמדובר בדירות גדולות יותר בנות 4 חדרים מחירי השכירות עדיין נמוכים מאלו שנמדדו בתל אביב. כך למשל ברחוב רוטשילד בכפר סבא מחיר שכירות של דירת 4 חדרים עומד על 3,900 שקל בחודש ועל 4,500 שקל בחודש בנס ציונה.

למי שמבקש לרכוש דירה ברחוב רוטשילד ברחבי הארץ כדאי שישים לב כי במזכרת בתיה, נס ציונה, כפר סבא וחדרה שיעור התושבים המתגוררים בדירה בבעלותם הוא מהגבוהים שנרשמו. במזכרת בתיה שיעור של 82% מתגוררים ברחוב רוטשילד בבעלות, בכפר סבא שיעור של 74%, בנס ציונה שיעור של 73% ובחדרה 70%. בהתאם, שיעור התושבים המתגוררים בשכירות באזורים אלו נמוך. 

לעומת זאת, בתל אביב שיעור של 60%  מהתושבים באזור רחוב רוטשילד מתגוררים בשכירות. מדובר בשיעור הגבוה ביותר בקרב הערים שנבחנו. גם בבת ים מספר התושבים המתגוררים בשכירות ברחוב רוטשילד בעיר גבוה יחסית ועומד על שיעור של כ-44%.

הנאים השכנים ברחוב רוטשילד בעיניך?

לרווקים המבקשים להתמסד נמליץ לחפש דירה ברחוב רוטשילד בתל אביב. מנתוני מדד הנדל"ן של אתר יד2 עולה כי 70% מהתושבים המתגוררים באזור הם רווקים. גם ברחוב רוטשילד בראשון לציון ובבת ים סיכוי של כ- 50%  שרווקים יוכלו למצוא שידוך באזור. לעומת זאת, במזכרת בתיה, נס ציונה, חיפה, כפר סבא וחדרה שיעור הנשואים ברחוב רוטשילד גבוה משיעור הרווקים ונע בממוצע בין כ-63% נשואים במזכרת בתיה לכ-55% נשואים בחיפה ונס ציונה.

למשפחות עם ילדים נמליץ לחפש דירה ברחוב רוטשילד במזכרת בתיה. שיעור של כ- 60% ממשקי הבית באזור הם עם ילדים עד גיל 17 מתוכם כ-65% עם ילד אחד או שניים. לעומת זאת בתל אביב שיעור כ- 83% ממשקי הבית באזור רחוב רוטשילד הם ללא ילדים. שיעור גבוה של משקי בית ללא ילדים נמדד גם בבת ים עם 76%, בכפר סבא עם 66% ובחיפה עם 65%.


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה