אך מה מבחין מכונות אריזה, וכיצד תוכלו לבחור את זו המושלמת לצרכים שלכם? ננסה לרכז במאמר אחד מגוון מצומצם אך קריטי של סוגי מכונות, ומהם ההבדלים ביניהן בשימוש.

מכונות עטיפה

תפקידן של מכונות עטיפה הינו למעשה לעטוף משטחים או קרטונים, בין אם באופן אוטומטי ובין אם באופן צדי. מכונות אלו יכולות לקחת מספר קרטונים ועד משטח שלם, ולעטוף אותן בניילון כך שלא יופרדו או ייפלו במהלך ניודם או הצבתם באחסון. ישנן מכונות אשר מסוגלות לעטוף ב-90 מעלות, כאלו אם כיסוי עליון, עם זרוע אוטומטית מסתובבת, מערכת אוטומטית לחלוטין או ידניות יותר אשר זקוקות למפעיל בכדי לארוז.

מכונות קשירה

גם מכונות קשירה נועדו למעשה למשטחים, כאשר תפקידן הוא לקשור את המשטח היטב. בדומה למכונות עטיפה, ישנן מכונות קשירה עם קו מסועים, או בתצורת שולחן, וישנן מכונות קשירה אנכיות או אופקיות, מורכבות יותר או פשוטות, הכול בהתאם לצרכי הקשירה הספציפיים שלכם.

מכונות הקמה וסגירת קרטונים

העבודה עם קרטונים יכולה להיות מורכבת ומעיקה, ולגזול זמן רב בכל מפעל או בית אריזה. לשם כך ישנן בשוק מכונות אשר מיועדות לסגירת הקרטונים בסרט דבק, ואפילו מכונות להקמת הקרטונים על בסיס הצורך שלכם. ישנן גם מכונות מורכבות יותר, אשר יודעות לקפל את הקרטונים, לסגור אותם ואז להדביקם בסרט. מורכבות המכונה ויכולותיה לרוב קשורות גם בגודלה הפיזי, ויש לקחת זאת בחשבון. 

מכונות שרינק

שרינק הינה פונקציה נוספת של כיווץ בחום, אשר מיועדת למעשה לאיטום הרמטי יותר ויציב יותר של משטחים, ארגזים, בקבוקים ומיכלים, וכדומה. ישנן מכונות שרינקים קטנות המיועדות למוצרים קטנים יותר, וכאלו המתאימות למשטחים – תלוי בצורך שלכם. ישנן גם מכונות אשר יודעות לסדר את המוצרים כחלק מהתהליך, כך שהן מקלות על העבודה עוד יותר. 

מלחמים

מלחמים למעשה נועדו בכדי לסגור אריזות מסוימות על ידי הלחמתן. בין אם לניילון, בועות, או אלומיניום מכונות אלו נועדו כדי להקל על עבודה ההלחמה ולעשות זאת במהירות יחסית. ישנם מלחמים המתאימים לעבודה על שולחן, במגוון מידות, וישנם כאלו אשר מגיעים עם יכולת הלחמה אנכית המיועדת יותר לעבודה ברצף. מתקדמים יותר הם מלחמים אשר מאפשרים הדפסה, גם הם לרוב ברצף, ומאפשרים לכם בין השאר גם מהירות עבודה גבוהה יותר.

מכונות ואקום

מכונות ואקום כשמן כן הן, מיועדות על מנת לאטום בעזרת ואקום. חלק מן המכשירים מגיעים עם תא יחיד או כפול, וחלקם עם משאבה חיצונית – תלוי בצורך הספציפי לכם. מכונות אלו לרוב תופסות מקום נכבד, ויש לקחת זאת בחשבון. גם חשוב להתאים את מכונת הוואקום לשימוש הפרטני שלכם. 

למידע נוסף על מכונות אריזה והשימוש בהן, כדאי לפנות לחברה מקצועית כגון פאקו מכונות אריזה, אשר מכירה את השוק לעומקו ורוחבו ויכולה לייעץ לכם בנוגע לסוג המכשיר והמפרט הספציפי לדרישות שלכם.