סריקת שקופיות והמרתן לתמונותאם נתקלתם בהצעה לבצע סריקת שקופיות ישנות שאותן אחסנתם בבוידעם במשך עשורים, אך אינכם מבינים כל כך מה המטרה של סריקה כזאת, הרי שבפועל מדובר בתהליך של המרת שקופיות לתמונות דיגיטליות, שבהן תוכלו לצפות במחשב הביתי, במכשיר הטלפון הנייד החכם, על מסך הטלוויזיה או על כל פלטפורמת תצוגה אלקטרונית אחרת.

 השאלה היא כיצד ניתן לסרוק שקופיות ולהמיר אותן לקבצי תמונה דיגיטליים? האם ישנה בכלל הטכנולוגיה שמאפשרת להשיג את המטרה הזאת, או שמדובר בהבטחה שיווקית שתסתיים במפח נפש עם תמונות קטנות באיכות נמוכה?

הטכנולוגיה הפשוטה של מקרן שקופיות סטנדרטים מהימים ההם

ובכן, אם תיזכרו במקרן השקופיות שבאמצעותו יכולתם לצפות לפני עשרים ושלושים שנה בשקופיות האלה על קיר ביתכם, תגלו שהדרך הפשוטה מאוד להצגת שקופיות כתמונות לכל דבר ועניין היא להעביר דרכן אלומה של אור. זה הרי כל מה שמקרן השקופיות יודע לעשות: לקדם את השקופית אל מול פנס רב עוצמה, להקרין דרכה את אלומת האור, ובאמצעות עדשה מיוחדת לייצר הגדלה של השקופית כך שתופיע בממדים גדולים על גבי קיר הבית. סורקים מקצועיים וייעודיים המיועדים לביצוע סריקת שקופיות, מבוססים בדיוק על הטכנולוגיה הזאת, שקיימת איתנו כבר שנים רבות.

יכולת קליטת התמונה ועיבודה לכדי תמונה

יחד עם זאת, מאחר ובתהליך ההמרה לתמונות, לא עומדות לרשותנו עדשות כלשהן להגדלת השקופית, ואלומת האור אינה מוצמדת לקבצי הדיגיטל, ישנו צורך לבצע סריקה והמרה של התמונות בצורה מיוחדת, שתאפשר להמיר סרט צילום חתוך בצורת שקופית, לתמונה חיה, צבעונית ואיכותית שניתן להגדילה ולהדפיסה או להציגה על פלטפורמה אלקטרונית. לשם כך נדרשים סורקים מקצועיים, שיודעים לבצע את העבודה בצורה סדרתית ומהירה, המאפשרת עיבוד מהיר מאוד של השקופיות וביצוע המרת שקופיות לתמונות בתוך דקות בודדות.

מגוון אלמנטים טכניים וטכנולוגיים שמאפשרים את הכל

בתהליך זה מעורבים אלמנטים טכניים הנדרשים לקליטת התמונה המופיעה על גבי השקופית, ואלמנטים טכנולוגיים המאפשרים לעבד את התמונה, לבצע את תהליך ההמרה ולסיים אותו עם קובץ תמונה דיגיטלי בדיוק כמו התמונות הדיגיטליות השמורות על המחשב האישי או הטלפון החכם שלכם. לא כל סורק יודע לבצע את המשימה ולא כל נותן שירות בעולם הצילום יודע לייצר לכם את התוצאה המבוקשת. וודאו שאתם פונים לגורם מקצועי מומחה, וודאו שמדובר בנותן שירות איכותי שיקפיד לשמור על השקופיות שלכם וגם יספק לכם את התמונות הדיגיטליות באיכות הגבוהה ביותר האפשרית.

למידע נוסף חפשו פיקס פיקסל סריקת שקופיות


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה