מה עושה חוקר פרטי?ההנחה הרווחת היא שהחלק הארי בעבודה של חוקר פרטי הוא מעקב אחרי זוגות בוגדניים והנצחתם בשעת מעשה אבל בפועל העבודה מסתכמת בהרבה יותר מזה.

 בין היתר חוקרים פרטיים מתמחים בחקר הונאות וגניבות, באיתור אנשים, השגת מידע עסקי ובדיקות רקע. כדי לעשות לכם סדר ערכנו עבורכם סקירה קצרה המציגה את תחומי העיסוק העיקריים.

מעילות וגניבות

ארגונים וחברות רבות חשופים לגניבות מצד עובדים וספקים ולעתים אפילו מעילות של ממש. בדרך כלל החשד כללי מדי כדי שהמשטרה תתערב, וממילא אין למשטרה כוח אדם או חוקרים המיומנים בחקירות מסוג זה. במקרים בהם החשד לא מבוסס גם לא הוגן להחשיד עובד בחקירה גלויה. הפתרון: חקירה דיסקרטית של חוקר פרטי. אם לא היה כלום גם העובד לא יחשוד בדבר והעננה תוסר. אם יש גניבה ומעילה החוקר הפרטי ידע לספק את הראיות הדרושות ויסלול את הדרך לפנייה מסודרת לשלטונות החוק.

הונאות ביטוח

מאז שקיים ענף הביטוח קיימות גם הונאות ביטוח. מדובר במשחק של חתול ועכבר. פרצות ישנות נסתמות והרמאים מוצאים שיטות חדשות. גם פה ידה של המשטרה קצרה מלהושיע, לכן חברות הביטוח נעזרות בחוקרים פרטיים. אלו יושבים לרמאים על הזנב וחושפים הונאות ושחיתויות ביטוח לאורך כל השדרות. לפעמים זו הונאה מתוחכמת הכוללת רשת של שותפים או מוסכים (כשמדובר בהונאות ביטוח רכב), לפעמים זה סתם מישהו שהחליט "לאבד" מחשב או תכשיט יקר ערך.

איתור אנשים

בכל שנה 'נעלמים' בישראל מאות אנשים, רוב מקרי ההיעלמות אינם פליליים. רוב הנעלמים צצים תוך כמה ימים. אבל יש מקרים שנופלים בין הכיסאות. הרבה מהמקרים האלה יגיעו לידיהם של חוקרים פרטיים - בין אם מדובר בנערה שברחה מהבית או בחייב שנעלם מעל פני האדמה. הניסיון מלמד שחוקרים פרטיים מצליחים להגיע לתוצאות טובות מאוד באיתור אנשים.

בדיקות רקע

במגזר הציבורי והביטחוני בדיקות רקע נעשות למועמדים לתפקידים רגישים. הרעיון הוא לוודא שהמועמד ישר ואמין, שאינו מסתיר סוד אישי שהופך אותו חשוף לסחיטה ושאין לו היסטוריה של שימוש בחומרים אסורים. במגזרים אלו מי שעורך את הבדיקות יהיה השב"כ או גוף ממלכתי אחר. אבל גם חברות וארגונים פרטיים חשופים לאיומים כאלה. לכן, חוקרים פרטיים מרבים לעשות בדיקות רקע.

השגת מידע עסקי

מידע זה כוח. עסקים רבים זקוקים למידע על המתחרים, הצרכנים והשוק. חלק מהמידע הזה גלוי. לעתים יש צורך להעסיק חוקר פרטי שיבצע ריגול עסקי. צריך לציין שהתחום הזה אפור. יש הרבה פעולות חוקיות באמצעותן חוקר פרטי יכול להגיע למידע כזה. רוב החוקרים הפרטיים יקפידו לא לעבור על הקו הזה. אבל היו מקרים שחוקרים מעדו.

זקוקים לבלש פרטי? כנסו לאתר חקירנט: http://www.hakiranet.co.il


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה