מכירת מספר מונית – כל הסיבות לכךעד לפני לא מעט שנים, הרעיון של מספר מונית קסם ללא מעט אנשים, זו היתה דרך פשוטה להרוויח כסף, גם אם לא עסקנו בתחום.

עד לפני לא מעט שנים, הרעיון של מספר מונית קסם ללא מעט אנשים, זו היתה דרך פשוטה להרוויח כסף, גם אם לא עסקנו בתחום. אנשים היו מתחרים מי יקבל מספר מונית וברגע שקיבלו היו מחליטים האם לשמור אותו אצלם ולהשתמש בו כנהגים מן המניין או להשכיר אותו לנהגים אחרים וליהנות מכספי ההשכרה.

בשנים האחרונות אומנם חל שינוי בתחום, ראשית, האטרקטיביות של מספרי מוניות ירד, ואנחנו יכולים לראות את זה בין היתר במספרים, שנית, נכנסו גורמים שונים, חיצוניים שמשפיעים על השוק, בעיקר גורמים פרטיים שמעודדים תחבורה שיתופית, שלוש, צריך לומר שפחות אנשים בוחרים להיות נהגי מוניות.

עם זאת, אנחנו עדיין יכולים למצוא לא מעט חברות שמציעות אפשרות של מכירת מספר מונית, בפרט מדובר על חברות רכב אשר משווקות מוניות ומחזיקות ברשותן מספרי מוניות למכירה. אותן חברות מציעות זאת הן לנהגים בודדים שיכולים להשתלב בתחנות קיימות או לתחנות עצמן, אשר יכולות לשכור נהגים אשר יעבדו אצלה כשכירים.

המשמעות של מכירת מספר מונית היא, כל מי שרוכש את המספר או שוכר אותו, למעשה כל מי שנמצא תחת הגדרה של מספר מונית, יכול לעבוד בתחום, הוא רשום כנהג מונית, ומקבל את כל ההטבות מצד אחד, וצריך לעמוד בכל התנאים מצד שני.

עולה שאלה, למה בכלל צריך למכור מספרי מונית, למה לא כל אחד יכול להיות נהג מונית, למה לא כל אחד מאיתנו יכול להפוך את הרכב שלו למונית ולהסיע אנשים. צריך לומר, זה מה שקורה בלא מעט מדינות בעולם, בעיקר מדינות עולם שלישי, שם יש נהגי מוניות ויש אנשים פרטיים שהפכו את הרכב שלהם למונית ומנצלים את חוסר הידיעה של התיירים על מנת להרוויח כסף בצורה כזו.

מדוע צריך להחזיק מספר מונית

אנחנו יכולים למנות מספר סיבות מדוע קיים הנושא של מכירת מספר מונית.

ראשית, בצורה כזו ברור מי נהג מורשה ומי לא. זה נכון גם מבחינה בטיחותית ובישראל, גם מסיבות ביטחוניות. נהג מונית חייב לעבור מבחני נהיגה מסוימים, וכן ברגע שהוא רשום כנהג מונית, קל יותר לאתר אותו, אם יש צורך בכך (מסיבה ביטחונית או אחרת).

שנית, מסיבות כלכליות, המדינה לא תרצה שכל אחד יהפוך את הרכב שלו למונית וירוויח מבלי לדווח על כך. צריך לציין שזה עובד גם לטובת הנהגים מאחר ונהגי מוניות נהנים מהטבות מס מסוגים שונים. נהגים שיהפכו את הרכב שלהם למונית, לא ייהנו מכך.

שלוש, אנחנו רוצים להעניק לנוסעים ובפרט לתיירים את השירות הטוב, האמין והמסודר ביותר. נהגי מוניות עובדים תחת תנאים מסוימים, כולל מחירון נסיעות מסוים ומונה, אם נהגים רגילים היו הופכים את הרכב שלהם למונית, הרי שהם לא היו עושים זאת. 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה