על צריכת מידע בתחום הבריאותמרבית בני האוכלוסייה המערבית המודרנית של ימנו נוטים לצרוך בעקביות מידע וחדשות בנושאים מגוונים שונים

בין היתר כלכלה, ספורט, פוליטיקה, תיירות ובשנים האחרונות יותר ויותר גם מקפידים על צריכת מידע בתחום הבריאות. 

נושא הבריאות רלוונטי ומעסיק כמעט כל אדם בוגר בארץ ובעולם, ודאי אלו בגיל מתקדם יותר. לא בכדי אחת הברכות במקובלות בין אנשים עוסקת בנושא בריאות וכמעט בכל הזדמנות מקובל לברך בברכה הידועה "העיקר הבריאות", ולא בכדי. כאשר ישנה בריאות תקינה אזי החיים מתנהלים היטב ללא מתחים מיותרים. אין פלא אם כך כי ישנם גופים רבים במחוזותינו אשר מקפידים לעסוק חדשות לבקרים בעולם בריאות על תחומיו השונים, ומייחדים חלקים חשובים מהחומרים אותם הם מפרסמים להעברת מידע עדכני וחשוב לכלל האוכלוסייה. מאז ומעולם נחשפו צרכני המידע לחידושים ומידע בתחום, בעבר עשו זאת באמצעות המילה הכתובה ובעידן המודרני גם באמצעי מולטימדיה שונים כמו הרדיו והטלוויזיה וכמובן באמצעות האינטרנט.

מידע רשמי, כנסים ואינטרנט

מידע כתוב בנושאי בריאות מועבר לרוב באמצעות עיתונים כלליים לצד מגזינים ועלונים רפואיים שמופקים על בסיס חודשי, רבעוני, שנתי וכו' על ידי הגורמים המוסמכים הרלוונטיים לכך. ישנו גם מידע מקצועי שמועבר על ידי מגזינים מקצועיים בינלאומיים שמסקרים בין היתר את החידושים המעניינים באמצעות סדרת מאמרים וכתבות עומק. 

חברות בינלאומיות העוסקות בייצור ובשיווק מכשור רפואי מקפידות לקיים כנסים אשר בהן הם מיידעות את הצרכנים, הלקוחות וכל המעוניין בחידושיהם. ישנן תערוכות כלליות בנושאים רפואיים כליים ותערוכות אחרות שמתמקדות בתחומים ספציפיים כמו אולטרסאונד רפואי, תרופות, מכשור רפואי ועוד. מאחר ותחום הרפואה הוא עשיר מאוד קשה לרכז בתערוכות כלליות את כל המידע, ומשום כך, יש גם תערוכות ממוקדות לנושאים ספציפיים.

בתערוכות ובירידים אלו נפתחת עבור הרבים האפשרות גם לנטוורקינג, לשמיעת הרצאות, לניהול משאים ומתנים, למכירה ורכישת ציוד ועוד. המידע על התערוכות הללו מובאים לידיעת המעוניינים במספר דרכים כאשר אחד מהמובילים בהם הוא האינטרנט, באמצעות אתרים שונים ורלוונטיים. אתרים אלו שייכים לגופים העוסקים בתחומי הרפואה בין אם זה שיווק, ייצור, מחקר וכו' ומסופק בהם מידע רב ועדכני בתחום שכולל בין היתר הרצאות, מאמרים, הנחיות, הסברים וייעוץ ועוד. חברות העוסקות במתן שירותים רפואיים לציבור כמו קופות חולים, בתי חולים ציבוריים ופרטיים, מכוני טיפול פארא רפואיים, קליניקות ועוד מספקים מידע רלוונטי המתאים לעיסוקם, וכן, מידע ספציפי שמועבר  על ידי מומחים שונים. 

לצד כל אלו כמובן ישנם את אתרי הנישה והמגזינים האינטרנטיים המובילים בתחום כמו למשל Infomed, Medportal, Agogo ואחרים אותם משלימים הפורטלים הגדולים והמוכרים ברשת המקפידים לתחזק מדור מיוחד המתעדכן על בסיס שוטף בכתבות, עדכונים וכן חדשות בריאות על כל מה שמעניין, חשוב ורלוונטי בתחום. 

הצורך בייעוץ מקצועי בכל מקרה

כיום, יכול כל אחד לקרוא חומר בסיסי על נושא רפואי כזה או אחר דוגמת מחלות, דרכי טיפול ועוד. כדאי לציין, כי המידע המובא לציבור באמצעות האינטרנט הינו כללי ובסיסי בלבד ואין להסתמך עליו. לכל בעיה יש ניואנסים שונים ורק בדיקה רפואית מקצועית יכולה לספק אבחון מדויק. 

חדשות ועדכוני בריאות מועברים לציבור גדול ומגוון דרך אתרים רבים והם מיועדים לסוגי אוכלוסייה שונים. יש מידע שהאדם הפשוט יכול להבין ויש מידע מקצועי יותר שמיועד לבעלי מקצוע שהתמחו בתחום. באתרים מקצועיים יש פורומים בהם בעלי מקצוע ורופאים מכל העולם יכולים להתייעץ, להעביר מידע ולקבל תשובות און-ליין. נושא זה משרת מאוד את עולם הרפואה אבל תמיד יש לציין כי בנושאי רפואה יש צורך להיזהר, לדעת לסנן מידע ולא לקבל כל אחד כזה כמובן מאליו. 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה