טקס לציון יום השואה והגבורה בלשכת בנימין דה רוטשילדביום ראשון 23 באפריל ,ערב יום הזיכרון לשואה ולגבורה נערך טכס זיכרון מרשים ומכובד בלשכת נשים בנימין דה-רוטשילד, בני ברית ראשון לציון.

בטקס נכחו נשיא בני-ברית ישראל, מר מיכה נתן וסגנו, מר דניאל גרץ, נשיא לשכת ויצמן בני ברית רחובות, מר אבי ארז , נשיא לשכת הרב יהודה הלוי בני ברית בת-ים, מר חביב ינייאר, רכז אזור דרום מר מלאכי ווישקין, בני-ברית ישראל, עשרות אורחים מרחבי ראשל"צ, בת-ים ורחובות, ומשפחות חברות הלשכה.

הטכס נכתב, הופק ונוהל על-ידי הנשיאה ד"ר הדס-מלכה הכהן וסגניתה איריס הכהן. את הטכס פתח מר דניאל גרץ, סגן נשיא בני-ברית ישראל ב"תפילת יזכור לזכר קורבנות השואה". ששה נרות זיכרון לזכר ששת מיליוני הנספים בשואה, הדליקו נשיאי הלשכות ושורדת שואה, תושבת העיר, אשת עדות הגב' מזל דדון, יוצאת יהדות מרוקו.  בין הדלקה להדלקה הופיעו נשות הלשכה בקטעי קריאה והקהל הצטרף לשירה עם חברת הלשכה,  ד"ר אורלי נתנאל בשיר הפרטיזנים והליכה לקיסריה.

בחלקו השני של הטקס הוקרן סרטון צילומי יומן מסע של מר דניאל גרץ בעקבות סבתו הרווינג גרץ  " מטרזין לטרבלינקה ". הסרטון הציג תיעוד אותנטי מצמרר של שרידים מתקופת השואה. לאחר הסרטון התקיים ראיון מרתק עם מר גרץ, דור שני לניצולי שואה, אשר סיפר על משפחתו שחלקה נספתה בשואה וחלקה ניצלה ועלתה לארץ טרם פרוץ המלחמה. גרץ חתם את הראיון במסר שהעביר לקהל "... הגרמנים לא יכלו לסבול את השונה .. המסר והתובנה שלי הוא כי עלינו ללמוד לקבל את השונה ולעצב חברה טובה על-ידי טיפוח ערך הכבוד, הסובלנות והרגישות לכל אדם". בנוסף נשמעה עדותה של הגברת מזל דדון , אשר נולדה במרוקו ב1940 . דדון ספרה את ספור משפחתה ועל אשר שרדה את השואה וכתינוקת הועברה מיד ליד וכשגדלה עלתה לארץ והצליחה להקים משפחה. הטכס נחתם בשירת "התקווה". תגובות הקהל שנכתבו בספר המבקרים ושנאמרו לאחר הטקס היו מרגשות: "מרגש עד עומק הלב", "ערב מלמד ומעשיר", "יישר כוח ענק של עשייה", "תודה, נתתם את התחושה לזכור ולא לשכוח- עם ישראל חי!".

לדברי הנשיאה "התגובות שקיבלנו היו מחזקות ומרגשות הן מהקהל והן מנשיא בני ברית ישראל וחבריי נשיאי הלשכות. התגובות היו מליאות הערכה לטקס וליכולת התגייסות של חברות הלשכה להכנת טכס מרשים ומכובד. כאשת חינוך בעיני אירוע זה וקיומם של טכסים ביום הזה הוא אקט חינוכי חשוב ביותר עבורנו כפרט וכחברה למען הנחלת המורשת שלנו, פיתוח רגשות חברתית לשורדים ומתן כבוד למיליוני נשמות של חלק מעמינו ובשרינו".

הלשכה שוכנת ברחוב בילו 2 פינת ירושלים ראשל"צ ולמעוניינות להצטרף לפעילויות או להתנדבות בלשכה ניתן ליצור קשר עם הנשיאה ד"ר הדס-מלכה הכהן (לשכת נשים בנימין דה רוטשילד ) 054-2900898, למעוניינים להצטרף כזוגות או בודדים/ות , ניתן ליצור קשר עם הנשיאה הגב' סילביה אהרון לשכת בילו (נשים וגברים) 050-7155384.

 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה