מעל למחצית מנושאי התפקידים הבכירים בעירייה הן נשיםעיריית ראשון לציון קיבלה תעודת הוקרה על היותה במקום השני מבין הרשויות בישראל באחוז הנשים המשמשות בתפקידים בכירים בעירייה * בראש ארבעה מינהלים בעירייה, מתוך שבעה, עומדת אישה * ראש העירייה, דב צור: "כשאני בוחר אדם לתפקיד בכיר, אני בוחן את הכישורים והניסיון ובוחר את האדם המתאים ביותר"

עמותת כ"ן העניקה לעיריית ראשון לציון תעודת הוקרה על כך ש-65% מנושאי התפקידים הסטטוטוריים הבכירים בעירייה הן נשים, מקום שני בארץ. כדי להמחיש זאת, מספיק לציין שני נתונים בולטים. שדרת ההנהלה של העירייה מורכבת משבעה מינהלים שתחתיהם אגפים ולאחר מכן מחלקות. בראש ארבעה מינהלים- עומדת אישה. גזברית העירייה- קרן ברק, עומדת בראש מינהל כספים, ד"ר שוש נחום, עומדת בראש מינהל חינוך, נעמי אחימור עומדת בראש שילוב חברתי ועו"ד אינסה גולדנברג עומדת בראש הלשכה המשפטית. נתון נוסף- בישראל ישנם 55 מנכ"לי תאגידי מים, שש מהם- נשים, אחת מהן היא מנכ"ל מניב ראשון לציון- סאלי לוי.

"כשאני בוחר אדם לתפקיד בכיר, אני בוחן את הכישורים והניסיון ובוחר את האדם המתאים ביותר" מסביר ראש העירייה, דב צור "התוצאה היא שרוב נושאי התפקידים הסטטוטוריים הבכירים בעירייה הן נשים. ונדמה לי שזה אומר הכל".

מעוניינים להתעדכן בכל מה שקורה בעיר? לחצו כאן  ותנו לייק לדף הפייסבוק שלנו.

מחזיקת תיק קידום מעמד הנשים ושיוון מגדרי, חברת המועצה לימור גור  ויועצת ראש העירייה למעמד האישה- איריס כגן חכמון קיבלו את התעודה ממנכל"ית עמותת כ"ן, ליאל אבן זוהר, שאגב משמשת כחברת מועצת העיר ראשון לציון. "אני רוצה לברך את ראש העירייה, את חברת המועצה לימור גור ואת מועצת העירייה על כך, שראשון לציון הגיעה לשוויון מגדרי ולמעלה מכך במדד המגדר לנשים בתפקידים סטטוטוריים בכירים. זו שמחה לכולנו, קואליציה ואופוזיציה כאחד, וכמובן משמח אותי אישית גם כחברת מועצה וגם כמנכ"לית עמותת כ"ן לקידום מנהיגות נשים בישראל ".
 

חברת המועצה, לימור גור, נעים לקבל הוקרה מעמותה ארצית בלתי תלויה. העשייה בעיר היא פועל יוצא של בחירת האנשים הטובים ביותר לתפקיד, ללא הבדל של דת, גזע ומין".

נציין עוד כי עיריית ראשון לציון מכירה בצרכים של הורים עובדים, מה שמאפשר לכל אחד להגיש מועמדות, להתקבל ולהצליח בתפקידו.

צילום צמרת נשית- עידן גרוס


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה