אם החולה בטרשת נפוצה ו-3 ילדים מפונים מביתם בצו שופטבזמן שהיא מתמודדת עם טרשת נפוצה מפונית ורוניקה לבקוביץ' מביתה אחרי שלא הצליחה לשלם שכר דירה: "לא יודעת לאן נלך". משרד הבינוי לא מאשר לה דיור ציבורי ומדגיש: "היא מקבלת סיוע מקסימום בשכר דירה"

ורוניקה לבקוביץ', אם חד הורית לשלושה הסובלת מטרשת נפוצה, נאלצת לעזוב היום (ב') את הדירה שבה התגוררה בראשון לציון משום שלא הצליחה לשלם שכר דירה בחודשים האחרונים. בקשתה לדיור ציבורי נדחיתה על ידי משרד הבינוי והשיכון בטענה שהיא לא עומדת בקריטריונים הדרושים.

בראיון לאולפן ynet היא אומרת: "אנחנו מפונים בצו בית משפט שאי אפשר לערער עליו", היא מסבירה. "יש לי עיקולים ובעלי עזב לפני חצי שנה. אף בעל דירה לא מוכן מקבל אותי כי אני מקבלת סיוע מעמידר.

זה מעגל: בלי חוזה אי אפשר לקבל סיוע, ובלי הסיוע אנשים לא מאמינים שאני יכולה לשלם. אני לא יודעת לאן אלך עם הילדים. אני אצטרך לחפש איזו מלונית שאפשר לשלם במזומן".

ממשרד הבינוי והשיכון נמסר: "המשרד מעניק לגברת לבקוביץ' סיוע מקסימלי בשכר דירה, בסך של כ2,500- שקל בחודש. זאת לפנים משורת הדין, בהתחשב במצבה הרפואי ובמסמכים שהוצגו בפני הוועדה. הדיור הציבורי הוא משאב מוגבל אשר מחייב אותנו לשמירה על קריטריונים שוויוניים כלפי כל הפונים.בצר לנו הגברת אינה עומדת בקריטריונים לקבלת דירה, אולם, כאמור, היא מקבלת באופן קבוע סיוע מקסימלי בשכר הדירה". 
קרדיט: עומרי אפרים ואטילה שומפלבי YNET

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה