מבנה נטוש בנחלת יהודה שופץ מהיסוד לטובת מעון יוםבעלות של כחצי מיליון שקלים שופץ מהיסוד המבנה המשתרע על שטח של כ-100 מ"ר והוקמו בו שתי כיתות גן- פעוטון ותינוקייה. לאחר השיפוץ הועבר המבנה לניהול החברה העירונית וכעת מאכלס 40 תינוקות ופעוטות, מגילאי שלושה חודשים ועד שנתיים וחצי עם צוות מוסמך.

הביקוש למעונות יום של החברה העירונית גדל בכל העיר, רק בנחלת יהודה ישנם כ-70 ילדים ברשימת המתנה. ביקוש זה הוביל את מינהל שפ"ע בעיריית ראשון לציון לגלות יצירתיות ולהשמיש מבנה ישן ברחוב הבנים לפתיחת כיתות גן. המבנה בנחלת יהודה הישנה היה נטוש מזה תקופה ארוכה לאחר שבעבר הרחוק שימש את גדנ"ע אוויר, ובעירייה אף שקלו להרוס אותו. אלא שבשיתוף מעצבת גני הילדים בחברה העירונית ופתיחות ונכונות של מינהל שפ"ע בראשות ראובן הרשקוביץ, הוחלט ליישם את התכנון ולשפץ את המבנה.

בעלות של כחצי מיליון שקלים שופץ מהיסוד המבנה המשתרע על שטח של כ-100 מ"ר והוקמו בו שתי כיתות גן- פעוטון ותינוקייה. לאחר השיפוץ הועבר המבנה לניהול החברה העירונית וכעת מאכלס 40 תינוקות ופעוטות, מגילאי שלושה חודשים ועד שנתיים וחצי עם צוות מוסמך.

מעון יום זה מצטרף ל- 11 מעונות יום נוספים בהם 23 כיתות גן. סך הכל רשומים כ-800 פעוטות ותינוקות במעונות היום של החברה העירונית. כדי לעמוד בביקוש במערב העיר, מקדמת החברה העירונית בימים אלו שיפוץ של שלושה מבנים בשכונות פרס נובל, כרמים ונאות שקמה. בחברה העירונית צופים כי כבר בחודש נובמבר הקרוב יפתחו כיתות הגן במבנים אלו.

מנהלת המעונות בחברה העירונית, תמר דותן מוסיפה: "אנחנו מקפידים על יצירת בית חם תוך הענקת אהבה ותשומת לב אישית. יש חשיבות בהעמדת הילד במרכז וחשיפתו למגוון רחב של גירויים, תוך משחק והנאה בתוכנית לימודים מובנית ומדורגת. חשוב לזכור שבמעונות העירוניים יש פיקוח של החברה עירונית וגם הדרכה פדגוגית שמדריכה את הצוותים באופן קבוע. כמובן שבכל הגנים יש גננות מוסמכות בכיתות לילדים בגיל הרך. אנחנו מקפידים גם שכל הציוד יהיה עם תו תקן." מנכ"ל החברה העירונית, אלי פולק, הוסיף: "אנחנו מקפידים על סטנדרטים גבוהים בהכשרת אנשי הצוות והצטיידות הגנים. במקביל אנחנו מאפשרים תעריפים שווים לכל נפש עם מנגנון הנחות הפועל על פי קריטריונים מוגדרים למשפחות מתקשות. כל אלו מובילים לביקוש שעולה מדי שנה למעונות היום של החברה העירונית. אנו ממשיכים להיענות לביקושים אלו ומאתרים ומשמישים מבנים נוספים לטובת מעונות יום ברחבי העיר".

צילום: עיריית ראשון לציון 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה