מי הורה לסגור את ה"סופרלנד"מי הורה לחברת "עיר השעשועים" לסגור את פארק השעשועים של החברה - ה"סופרלנד" בראשון-לציון? בזמן שבהנהלת הפארק מסרו הבוקר (ג') כי הפארק נסגר בהוראת פיקוד העורף, בדובר צה"ל מכחישים וטוענים כי הפארק נסגרו מסיבות של "מיעוט מבקרים".

נציג דובר צה"ל : "אנחנו יודעים שזה מה שנאמר על-ידי הסופרלנד , אבל לא הייתה הנחיה פרטנית. הייתה הנחיה כללית להימנע מריכוז אוכלוסייה של מעל 1,000 איש, אבל הפארק לא עונה על כך, כי השטח שלהם גדול. ממה שאנחנו מבינים, מדובר במיעוט מבקרים, ולא השתלם להם כלכלית להפעיל את האתר".

לדברי הנציג, דובר צה"ל מתמודד מאז תחילת מבצע "צוק איתן" עם אמירות של בעלי עסקים, לפיהן הם קיבלו הוראה לסגור העסק מפיקוד העורף, בזמן שבפועל המניע הוא מניע כלכלי של אותם עסקים. התופעה שכיחה במיוחד בקרב גני ילדים פרטיים.

בחברת "עיר השעשועים" ממשיכים להתעקש כי מדובר בהוראה של פיקוד העורף. לדברי דובר החברה, "הממוצע הרב-שנתי ביולי אוגוסט הוא מעל 3,000 מבקרים ביום. אם יינתן אישור פיקוד העורף לפתוח לכמות הזאת, אנחנו נפתח".

רוצים להיות מעודכנים בכל מה שקורה בעיר? לחצו כאן  ותנו לייק לדף הפייסבוק שלנו.

- כמה מבקרים היו בפארק ביום מתחילת מבצע "צוק איתן"?

"היו לנו ימים של מעל 2,000 איש בתחילת המבצע. הסמנכ"לית דיברה עם פיקוד העורף, ואמרו לה שאסור לנו לפתוח".
יצוין כי האתר נסגר למבקרים כבר לפני 4 ימים, והנהלת החברה בחרה שלא להוציא על כך הודעה בתקשורת. עם זאת, באתר האינטרנט של ה"סופרלנד"  נכתב כי עקב המצב הביטחוני האתר יהיה סגור למבקרים עד להודעה חדשה.

יצוין כי בתחילת מבצע "צוק איתן" האתר פעל כרגיל, למרות שהם חוו ירידה חדה במספר המבקרים, ולמרות שאין בהם אמצעי מיגון נאותים.

זאת ועוד, באופן טבעי, כשמבקרים בפארק נמצאים על מתקן שעשועים, הסיכוי שלהם להגיע בתוך דקה וחצי אפילו לקיר בטון כדי להתגונן הוא נמוך ביותר.

חודש יולי הוא אחד משיאי העבודה בפארקי השעשועים, שבמרבית ימי השנה אין בהם כמעט מבקרים. עם זאת, גם במיעוט מבקרים בפארק, התועלת הכלכלית בהפעלתם נמוכה, כיוון שנדרשים צוות גדול ומשאבים רבים כדי להפעיל הפארקים מלכתחילה.

מדובר צה"ל נמסר כי "אין מניעה לפתוח את הסופרלנד".

קרדיט:אילנית חיוט "גלובס"


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה