דווקא עכשיו בקיץ- אמצו כלבבשירות הווטרינרי נערכים לעונת הקיץ שבה עלייה במספר הכלבים שננטשים וירידה במספר האימוצים * "נטישת כלב היא סמן ערכי חשוב המעיד על איכות החברה בישראל. לצערי הורה החושף את ילדו לנטישת כלב על ידו מעביר מסר חינוכי בעייתי באופן שעשוי לתת את אותותיו עם התבגרות הילד" מסבירים בשירות

השירות הווטרינרי בעיריית ראשון לציון משקיע מאמצים גדולים בחיפוש בית חם לכעשרים הכלבים שנמצאו משוטטים בעיר. דרך אתר העירייה, דף הפייסבוק ובקרב עמותות רבות למען בעלי חיים, אבל גם שם יודעים שמעט מאוד מהכלבים מאומצים. על פי נתוני משרד החקלאות רק כלב אחד מתוך עשרה, יזכה לבית חם. כאשר מגיעים לתקופת הקיץ, המצב בעייתי הרבה יותר, לא בלבד שיותר כלבים ננטשים, כאשר משפחות רבות יוצאות לחופשות או עסוקות בטיפול הילדים, חלה גם ירידה באימוץ כלבים נטושים. בשירות הווטרינרי בעיר מדווחים על ירידה של כעשרים אחוזים בהיקף האימוצים בחודשים החמים בשנה. "אנו מעבירים מדי שבוע כלבים  ליום האימוץ של עמותת אס.או.אס ועמותות נוספות" מספר ד"ר תומר ניסימיאן מהשירות הווטרינרי "אנחנו גם משתפים תלמידים, מעבירים להם הכשרה באילוף כלבים, כך הצעירים מתחברים לבעלי החיים והכלבים נהנים מהפעילות המשותפת".

לאחרונה ננטש במקום כלב פינצ'ר צעיר לאחר שעבר תאונת דרכים ועינו נפגעה קשות. הכלב הגיע במצב גופני לא טוב וחייו היו בסכנה. הכלב עבר ניתוח להצלת חייו. בשירות הווטרינרי החליטו לקרוא לכלב פונזי מכיוון שננטש ברחוב פוזננסקי, הוא כלב נחמד וידידותי. ד"ר ניסימיאן, מספר כי רוב הכלבים שננטשים הם כלבים צעירים עד גיל שנה: "נטישת כלב היא סמן ערכי חשוב המעיד על איכות החברה בישראל. לצערי הורה החושף את ילדו לנטישת כלב על ידו מעביר מסר חינוכי בעייתי באופן שעשוי לתת את אותותיו עם התבגרות הילד."

מנהל השירות הווטרינרי, ד"ר יהונתן אבן צור מספר כי כל כלב שנמצא משוטט ברחוב, נסרק על ידי פקח כדי לבדוק האם יש לו שבב שבאמצעותו ניתן לאתר את הבעלים, במידה ולא נמצא שבב, השירות הווטרינרי מחזיק את הכלבים לתקופה של חודש לפחות, מתוכו 10 ימים מוקדשים לאיתור הבעלים ובמידה ואלו אינם באים אנחנו פועלים ב-20 הימים הנותרים לחיסון, שיבוב ועיקור הכלבים במרפאה העירונית המצוידת לצורך הכשרתם לקראת אימוץ. כל הכלבים הנמסרים מהכלבייה העירונית נמסרים כאשר הם מחוסנים, נקיים מטפילים חיצוניים, משובבים  ומעוקרים. אגב, בשירות הווטרינרי מספרים כי ישנם מקרים נדירים בהם ננטשים גם ארנבונים וחתולים מבויתים.

בתוך כך, לאחרונה אירח השירות הווטרינרי תלמידי כיתה ט' מבית הספר רמות לסיור היכרות בשירות הווטרינרי. התלמידים שיחקו עם הכלבים והחתולים המוחזקים במקום, עשו סיור במתחם ושמעו על הפעילות בשירות הווטרינרי בנוגע לכלבים נטושים והמאמצים למצוא להם בית מאמץ.

צילום באדיבות עיריית ראשון לציון

 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה