פרויקט תמ"א גדול בראשון לציון יוצא לדרךבמסגרת הפרויקט, שישתרע על חלקו המערבי של רחוב שדרות יעקב, תוסיף חברת נאסא 120 דירות על 120 הדירות הקיימות במתחם

חברת נאסא שבשליטת היזם נסים אסייג קיבלה מעיריית ראשון לציון אור ירוק לפרויקט תמ"א 38 הגדול בתחומה של העיר עד כה והשני בגודלו בישראל, כך נודע ל"כלכליסט". מדובר בפרויקט אשר ישתרע על פני רחוב שדרות יעקב בשיכון המזרח בעיר ויכלול תוספת של 120 יחידות דיור על 120 היחידות הקיימות.

התוכנית צפויה להתבצע בחלקו המערבי של הרחוב בקטע שבין רחוב עזרא לרחוב נחמיה. בקטע זה יש כ־6 בנייני שיכון שבכל אחד מהם בין שלוש לארבע כניסות ובכל כניסה כ־8 יחידות דיור. הכוונה היא לבצע את הפרויקט בהדרגה כאשר הוא צפוי להתחיל בבניין מספר 64 ברחוב. המתחם כולו משתרע על פני 23 דונם ונחשב למרווח כך שגם לאחר הרחבת הבניינים לא צפויות בו בעיות חניה. הוא ממוקם במזרח העיר בשיכון המזרח באזור שמורכב במרביתו מבנייה צמודת קרקע. כל אחד מהבניינים כולל שלוש קומות על עמודים.

רחוב שדרות יעקב בראשון לציון, שבו יבוצע הפרויקט רוב הדירות הקיימות הן בשטח של כ־65 מ"ר והדיירים צפויים לקבל דירות בשטח של כ־80 מ"ר וכן מרפסת. הרחבת המבנים תתבצע על ידי תוספת של שתי דירות גן בכל כניסה וכן תוספת של שתי דירות עליונות ודירת פנטהאוס. חלק מהדיירים שכבר הרחיבו את דירותיהם בהתאם לתב"ע יקבלו במסגרת הפרויקט דירות גדולות יותר של כ־100 מ"ר.


אסייג, תושב השכונה, קיבל את חתימות הדיירים כבר לפני כארבע שנים במסגרת תוכנית לפינוי־בינוי שקידם אז בשיתוף עם חברת נווה והאדריכל גידי גולומב. בהתאם לתוכנית הקודמת תוכנן להרוס את הבניינים הקיימים ולהקים במקומם 8 מגדלים בני כ־20 קומות. אלא שהעיריה לא אישרה את הפרויקט ואסייג החליט לגבש תוכנית צנועה יותר.

לדברי אסייג, בכוונת החברה לבצע מכירה של פרי סייל במחירים זולים יחסית של כ־1.2 מיליון שקל עבור דירת 4 חדרים. להערכתו ניתן יהיה להתחיל בבנייה וחיזוק של הבניין הראשון בתוך כ־6 חודשים. העיר ראשון לציון נחשבת השלישית בהיקף תוכניות התמ"א שמתנהלות בתחומה אחרי רמת גן ותל אביב. עד כה הוגשו לעירייה בקשות לחיזוק של 110 מבנים מתוכן קיבלו היתר בנייה 31 מבנים ו־6 כבר קיבלו טופס אכלוס. פרויקט התמ"א הגדול בישראל החל בעיר בת ים וכולל תוספת של 343 דירות חדשות על 466 הדירות הקיימות.

 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה