רז קינסטליך מציע: סגירות חורף לעסקים במשך כל השנההמשנה לראש העירייה ומחזיק תיק איכות הסביבה, רז קינסטליך, העלה ממש השבוע הצעה להנהלת העירייה בגינה יוכלו בתי עסק להקים מה שנקרא "סגירת חורף" במרפסות או בשטחים שלהם אשר ממוקמים על שפת הרחוב.

ההצעה גורסת שמקומות אשר יש להם מרפסת, או מקומות ישיבה חיצוניים ייסגרו בקירוי מיוחד המותאם לנושא, ואותם חלקים מבית העסק יישארו כך, סגורים, במשך כל השנה.


על פי קינסטליך, ישנו תהליך מעודד וחיובי של פתיחת עסקים ומקומות בילוי בעיר וההצעה באה לתת שירות כפול; גם לבעלי העסק שיוכלו להרחיב ולייפות את המקום שלהם, וגם לשכנים אשר נחשפים למידה מסוימת של  רעש.

קינסטליך: "ראשון לציון נמצאת בתנופה חסרת תקדים. יותר ויותר בתי עסק ארציים, מסעדותו מקומות בילוי נפתחים בעירנו. יותר ויותר פסטיבלים, מופעים והופעות מגיעים לעיר ומושכים עימם קהל רב מחוץ לעיר ובמיוחד גורמים לתושבי העיר להישאר בה ולא לנדוד ולרעות בשדות זרים בכדי למצוא בילויים נאותים". 

"הרציונל מאחורי הצעה זו הוא בכך שאותן סגירות מפחיתות משמעותית את מידת הרעש לשכנים של אותם מקומות ובנוסף נותנות מענה למקומות בילוי לנוער, שלא יצטרך לחפש מקומות בילוי מחוץ לעיר".


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה