נדל"ן בראשון לציון: כדי למכור חייבים להתפשר- ירידה של 2%לראשון לציון יש היום תחרות מצד שכנותיה: רחובות, נס ציונה באר יעקב ואפילו מודיעין. בעלי דירות ישנות מתקשים למכור ללא פשרה. לעומת זאת, בשכונת חתני פרס נובל המחירים יציבים, ובאזורים עם נוף לים נמכרות דירות חדישות במחירים ריאליים תוך זמן קצר יחסית.

האם שוק הנדל"ן נעצר? האם קשה היום למכור דירה יד שנייה? ואיך זה בהשוואה לשנה שעברה? בסיוע לוי יצחק, עורך מחירון הדירות, ואתר winwin נדקנו הזמנים, כמה זמן לקח למכור דירה יד שנייה בערים הגדולות בחודש החולף. "הנתונים מפתיעים‭,"‬ קובע לוי יצחק. "למרות שהמחירים עלו - הדירות נמכרות מהר יותר מאשר לפני שנה‭."‬

לדברי לוי יצחק, כאשר שוק הנדל"ן מורכב מכל פלחי האוכלוסייה - זוגות צעירים, משקיעים ומשפרי דיור - ניתן לחזות בשוק פעיל ותוסס. "זה כמו שרשרת המזון בטבע: את מה שהראשון מוכר, השני מעוניין לרכוש. כך נוצר הון זמין להמשך והשוק מתגלגל‭,"‬ הוא מסביר.

החל מחודש יוני התהפכה מגמת הרגיעה ששררה בשוק. אמנם נעשים ניסיונות ללא הרף לצנן את שוק הנדל"ן, "אבל אי אפשר לכסות סיר רותח‭,"‬ אומר לוי יצחק. בספטמבר אכן נרשמה האטה, הוא מציין, אולם הסיבה לכך היא שמדובר בחודש חגים. באוקטובר השוק חזר לתסוס.

מה קורה בראשון לציון

לראשון לציון יש היום תחרות מצד שכנותיה: רחובות, נס ציונה באר יעקב ואפילו מודיעין. בעלי דירות ישנות מתקשים למכור ללא פשרה. לעומת זאת, בשכונת חתני פרס נובל המחירים יציבים, ובאזורים עם נוף לים נמכרות דירות חדישות במחירים ריאליים תוך זמן קצר יחסית.

 
עם זאת, את הממוצע מורידות הדירות הוותיקות, אפילו בבניינים בני ‭20-18‬ שנה. דירות אלה שוהות בשוק לעיתים ‭7-6‬ חודשים עד הפשרה של הבעלים כלפי מטה.

תקופת מכירה: 53 יום

בשנה שעברה: 52 יום
מחיר דירת 4 חדרים: 1.36 מיליון שקל

השינוי במחיר: 2%-

קרדיט: עופר פטרסבורג  YNET
לכתבה המקורית והמורחבת לחץ כאן
 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה