סופ"ש באתרי המורשת עם שלל פעילויות מהנות להורים ולילדיםכבכל סוף שבוע, נפתחים חלק מאתרי המורשת לפעילויות מהנות להורים ולילדים. במיוחד לשם כך, אספנו עבורכם פעילויות מהנות אשר מתקיימות ללא תשלום במסגרת המיזם "שבת ישראלית" של המועצה לשימור אתרים ומשרד התרבות והספורט.

מוזיאון נחום גוטמן לאמנות, תל אביב

בשבת הקרובה, יארח המוזיאון את המאיירת שירי אשכנזי למפגש ויצירה סביב השולחן האדום. במפגש, יוכלו לאייר הילדים שיר של חיים נחמן ביאליק תוך למידה על יחסים בין הדמויות, בחירות צבעוניות והאנשה.

מוזיאון נחום גוטמן לאמנות ממוקם באחד מבנייניה הראשונים של נווה צדק, במבנה ששימש כמערכת עיתון "הפועל הצעיר" והפך מאוחר יותר להיות מוקד ספרותי בראשית התרבות העברית החדשה. במוזיאון תערוכות מתחלפות של יצירותיו של נחום גוטמן לצד תערוכות של אמנים עכשוויים.

איפה: שמעון רוקח 21, תל אביב
מתי: 12 בנובמבר, יום שבת, בשעה 12:00.
גילים: 7-10
הכניסה בהרשמה מראש, ללא תשלום במסגרת מיזם "שבת ישראלית" של המועצה לשימור אתרים ומשרד התרבות והספורט.
לפרטים נוספים והרשמה: https://tickchak.co.il/25396 או בטלפון 03-5161970

 מצפה גבולות צילום דורון הורוביץ

מצפה גבולות

במצפה גבולות תוכלו לגלות את סיפורה המרתק של ההתיישבות בנגב ממאי 1943 ועד היום: סדנאות חווייתיות של בנייה בלבני בוץ, ביקור במאפייה אשר שימשה את ראשוני המתיישבים בימי מלחמת העצמאות ואפילו משחק מים מיוחד המדמה את מי הגשמים שילמד את המבקרים על אגירת מים והבאת מים לנגב.

קיבוץ מצפה גבולות, הוקם במאי 1943 כחלק מהתיישבות חלוצית בנגב. 8 שנים מאוחר יותר, עברו תושבי הקיבוץ כקילומטר צפונה, מקום מושבו של קיבוץ גבולות היום, וזנחו את בתיהם מאחור. אותם מבנים שננטשו, משמשים כיום כמרכז מבקרים בו משחזרים את סיפור החלוצים, החיים בנגב ועוד.

איפה: מצפה גבולות
מתי: 12 בנובמבר, שעות הדרכה: 10:00, 11:30
הכניסה בהרשמה מראש, ללא תשלום במסגרת מיזם "שבת ישראלית" של המועצה לשימור אתרים ומשרד התרבות והספורט.
לפרטים נוספים והרשמה:
 https://tickchak.co.il/16154  או בטלפון 054-7919003

מרכז מבקרים צילום גלגלי הנגב

 

מרכז המבקרים ע"ש משה נובומייסקי

במרכז המבקרים  תוכלו לגלות פרק מרגש ולא מוכר בהיסטוריה של המפעל הציוני – סיפורם של משה נובומייסקי, מוסיה לנגוצקי וכל החלוצים אשר הקימו תעשיה משגשגת בראשית שנות השלושים של המאה הקודמת.

מרכז המבקרים הינו מרכז חדש, אשר מבקש לספר את סיפור "אתר חברת האשלג" בסדום. האתר שימש במשך כ-20 שנה, עד שנות ה-50, כמחנה העובדים של חברת האשלג. הביקור במרכז מציג בפני המבקרים את צורת החיים והעבודה במיקום המרוחק, שחזור של חדר האוכל, שחזור עם משקפי VR של מחנה העבודה והדרכה מרתקת על ים המלח והמינרלים המופקים ממנו.

איפה: מרכז מבקרים ע"ש  משה נובומייסקי , ים המלח
מתי:
11-12 בנובמבר, שישי ושבת, 09:00-17:00, סיור מודרך בכל שעה עגולה.
הכניסה בהרשמה מראש, ללא תשלום במסגרת מיזם "שבת ישראלית" של המועצה לשימור אתרים ומשרד התרבות והספורט.  
לפרטים נוספים והרשמה: https://tickchak.co.il/26825?ref=13BW%20 או בטלפון: 08-3009199

 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה