יום הצילום הבינלאומי: הלוקיישנים לתמונה המושלמתצלמי טבע מושבעים? הכתבה הזו בשבילכם. צאו לטבע הישראלי וגלו בעדשת המצלמה את הצילומים הכי יפים. המקומות המיוחדים וכל מה שאתם צריכים לקחת איתכם

ב-19.8 מצויין יום הצילום הבינלאומי. בעזרת רשות הטבע והגנים אספנו לכם 10 לוקיישנים מעניינים ויפים לתפוס את התיעוד שיישאר איתכם לעד. הכינו את התיק, הציוד ופק"ל הקפה וצאו לדרך.

 זריחה בארבל צילום בועז אשכול

 

שמורת טבע הארבל

מצוק הארבל – המקום המושלם לצילומים, נוף ארץ ישראלי המשקיף אל הכנרת, הגולן, החרמון ומזרח הגליל העליון והגליל התחתון. במקום מספר מצפורים עם תצפיות לאזורים השונים. בשבת לפנות בוקר מתוכננת פעילות זריחה על ידי רשות הטבע והגנים בהובלת במסלול מודרך מהמצודה המחודשת שנפתחה ממש לאחרונה. אל תפספסו. הרשמה באתר רשות הטבע והגנים.

 כורזים צילום אושרי ויצמן

גן לאומי כורזים

ישוב יהודי קדום מתקופת המשנה והתלמוד שופע בעתיקות היסטוריות ואוצרות ארכיאולוגיים רבים. בין המבנים ההיסטוריים נמצא במקום בית כנסת קדום שחלק מחזיתו משוחזר והוא מכיל עמודים מרשימים, בימות מפוארות, שאחת מהן שימשה כמקום לארון הקודש. בבית הכנסת פריטים ארכיטקטוניים מרהיבים, ביניהם עיטורים גיאומטריים, צמחיים ודמויות. הגן הלאומי שוכן בשוליה הדרומיים של רמת כורזים, אזור בזלתי עם מרחב טבע קסום. בספסל אל מול הכנרת תוכלו להשקיף אל נוף מרהיב אל הכנרת וגם אל בית הכנסת העתיק.

 מבצר נמרוד צילום יניב כהן

גן לאומי מבצר נמרוד

שוכן למרגלות הר החרמון, המבצר הגדול ביותר שנותר בישראל מימי הביניים. המבצר בנוי בגובה של 760 מטר, כשמסביב מוקף במצוקים תלולים ובעל תצפית לעבר נופי הצפון. עבור צלמים, שיטוט בין החומות והמגדלים שנמצאים במקום, מאפשרים צילום מרהיב בין החומות כך שתוכלו לנסות ולתפוס צילום הממחיש את החיים במבצר בתקופת הביניים. מצד שני, בשל מספר התצפיות שהמקום מספק תוכלו לצלם תמונות נוף מרהיבות במיוחד, בפרט בשעות בהם השמש יורדת, וניתן לשחק באור ובצל שהמבנים יוצרים. במהלך חודש אוגוסט האתר פתוח עד השעה  20:00, כניסה אחרונה ב-19:00. אל תפספסו את השקיעה המטריפה במקום.

 שמורת גמלא צילום אבירם שני

שמורת טבע גמלא

בגמלא מצפור המשקיף לעבר מושבת קינון של עופות דורסים על שרידיה של העיר העתיקה גמלא וכמו כן תצפית לראש המפל הגבוה בישראל. עבור צלמים מדובר בגן עדן משום שמשלב שילוב אידיאלי של נוף, טבע ושרידי עבר. אם אתם צלמים חובבי צפרות תוכלו לצלם את תעופתם של הנשרים שהולכים ונכחדים, ואולי תצליחו לתפוס אותם חגים ממש מעל המפל. בנוסף, נסו לתפוס את תצפיות הנוף השזורות במקום. אם יתמזל מזלכם, סביב השמורה חיה אוכלוסיית צבאים אותם תוכלו לתעד. מומלץ להיכנס לאט בשביל הראשי שמוביל לקופות האתר ולהביט בזהירות כל הזמן ימינה ושמאלה

 מגדל צדק צילום גלעד טופז

גן לאומי מגדל צדק

מצודה מרהיבה בסמוך לראש העין המשקיפה על מרכז הארץ. גן לאומי הכולל שבילי אופניים, מצודה מהתקופה העותמנית היושבת על שרידים של מצודה צלבנית עם מונומנט אדריכלי מרשים, הנשקף ממנה נוף מרהיב לעבר מישור החוף. מבנה המצודה תופס את העין במשחקי אור וצל, קשתות גדולות שמייצרות זוויות מיוחדות ועוד פריטים אדריכליים מעניינים. בתקופה זו ניתן להבחין בחצבים ראשונים שהחלו לפרוח על הגבעה מחוץ למצודה. בימי הקיץ ניתן ליהנות מפעילויות שקיעה וערב בימי רביעי וחמישי עד סוף אוגוסט שארגנה רשות הטבע והגנים הכוללות סיורים והדרכות במקום מהן ניתן לתפוס פוזיציות צילום מיוחדות.

 גן לאומי אפולניה צילום מנו גרישפן

גן לאומי אפולוניה

מבצר צלבני על מצוק הכורכר מול הים של הרצליה, אשר משקיף על נוף עוצר נשימה מלווה בבריזה נעימה במהלך שעות היום והערב. המקום מספק נקודות צילום מיוחדות בין העתיקות כמו החפיר הקדום, הווילה הרומית הראשונה בהרצליה, רכסי הכורכר המרהיבים שנופלים על הים וכמובן המבצר.

 תל אשקלון צילום אדר סטורולו מלחי

גן לאומי תל אשקלון

אחד מפניני הטבע על קו החוף, במישור החוף הדרומי הכולל בתוכו חוף ים קסום ואתרים ארכיאולוגיים מרשימים. לאחרונה שומר במקום מתחם האודיאון הרומי והוצבו בו חלק מעמודי השיש הענקיים שהקיפו את המתחם העתיק וכן פסלים יפיפיים ביניהם פסלה של האלה ניקה. לעיר אשקלון חשיבות היסטורית בסחר ימי, ותוכלו להיחשף על חוף הים לעמודים היוצאים מן הסלע ששימשו לקשירת אוניות. מומלץ להתחיל בתיעוד של "השער הכנעני", שער עתיק הנמצא בקרבת הכניסה ממנו ניתן לצאת לשאר נקודות עניין באתר ולתעד נוף היסטורי מיוחד אל מול הים.

 גן לאומי עבדת צילום דורון ניסים

גן לאומי עבדת

אתר מורשת עולמית, המשקיף על נחל צין. האתר ממוקם בלב המדבר על גבי גבעה ובה ניצבות חורבות מרשימות של עיר נבטית עתיקה. במקום מערת קבורה רומית, בית מרחץ כנסיות ביזנטיות ומצודה. המקום מאפשר לצלמים לבנות סיפור שלם באמצעות צילום לוקיישנים עתיקים על נוף שבו מתמזגים צבעי מדבר, טרסות עתיקות וכרמים מוריקים.

 מצפה רמון צילום יעקב שקולינק

גן לאומי צבעי מכתש רמון

מסלול ציר צבעי מכתש רמון הוא מוזיאון גאולוגי פתוח עם סלעים בתצורות וצבעים מרהיבים. במקום תוכלו לתפוס באמצעות העדשה מראה נוף בראשיתי, צוקים המאפשרים משחק של אור וצל, גוונים של חול ומראה יפיפייה של שכבות צבעי קרקע שנחשפו במהלך חציבה במקום. 

 מצדה צילום מנו גרישפן

גן לאומי מצדה

אתר מורשת עולמית בשוליו המזרחיים של מדבר יהודה, בסמוך לחוף ים המלח, בין סדום לעין גדי. מיקומו של הר מצדה הקנה לו את היתרון כמבצר בתקופת בית שני עם ביצורים טבעיים. ניתן לעבור בשני מסלולים – שביל הנחש (למגיעים ממזרח), הארוך והמפותל הכולל 45 דקות של הליכה בסופו תגלו את הנוף המרהיב מול ים המלח והרי מואב או שביל הסוללה הרומית (למגיעים מערד) שאורכו כחצי שעה. מקומות מומלצים לצילום: ממגדל השמירה הגבוה, תצפית הדגל, בית הכנסת, הארמון הצפוני והכניסה הביזנטית. ניתן לעלות לאור ראשון לחוויה של צבעי הזריחה הזהובים על העתיקות ההיסטוריות. עקבו אחר סיורי הזריחה המודרכים היוצאים במקום באתר רשות הטבע והגנים.

 

חמישה דברים שאתם צריכים לקחת איתכם לצילום המושלם בטבע

 

עדשות: שתי עדשות לסשן צילומים בטיולים. בעוד שגוף המצלמה מספק את הבסיס לצילום מוצלח, החוויה המועברת בצילום, כולה תלויה בעדשה. ההמלצה היא לשאת שתי עדשות שיכולות לכסות את מרבית התמונות, העדיפות היא לשאת עדשת Walkaround ועדשת פריים מהירה המתאימה למגוון. כשאתם בוחרים עדשת walkaround, לכו על זו עם מפתח צמצם רחב, משום שמאפשר יותר אור והופך את העדשה למתאימה למגוון מצבי צילום.

 

אחסון מצלמה: אחסון למצלמה או כרטיס SD חשובים לא פחות מהמצלמה או העדשה. לטיולים בחוץ, הייתם רוצים כרטיס SD בעל קיבולת גבוהה המותאם במיוחד עבור צלמים ודרישותיהם. לדוגמה, כרטיס SanDisk Extreme PRO® בעל קיבולת אחסון של עד 1TB. ישנן טכנולוגיות נוספות הממטבות את ביצועי ההעברת המדיה ממכשיר למכשיר, כאשר יש פתרונות אחסון החוסכים זמן עם מהירויות העברה מאד גבוהות.

 

סוללות נוספות: תמיד עדיף לשאת סוללות גיבוי כדי להתגבר על טרחת הטעינה. יחד עם זאת, תזכרו כי אם אתם טסים ליעד הצילום שלכם, תהיו מודעים לכלל ההגבלות שיש למדינות ספציפיות או חברות תעופה בנוגע לנשיאת סוללות איתכם. באופן כללי, הכלל מאפשר לנסוע עם תאי סוללת ליתיום-יון; ניתן לשאת סוללות מרובות של פחות מ-100 שעות. עבור טיסות בינלאומיות, בטוח יותר לשאת סוללות 95Wh, שכן סוללות הליתיום-יון מגיעות בווריאציות של 95Wh, 130Wh, 160Wh ו- 190Wh.

 

אחסון מהיר ונייד: צלמי נסיעות חייבים לשאת עמם גם אחסון חיצוני. הנקודה החשובה שיש לזכור בעת בחירת אפשרות אחסון ניידת היא שהמוצר צריך להיות קל משקל ומהיר. חשוב שלאחסון הנייד, תהיה הגנה מפני נפילות וזעזועים ועמידות בפני מים ואבק, על מנת שתוכלו לקחת אותו איתכם לכל מקום.

 

חצובה קלת משקל: עליכם לשאת חצובה חזקה, קומפקטית וקלת משקל, כך שתתלבש בקלות לתיק נסיעות קומפקטי. בבחירת חצובה, לכו על מוצר העשוי מסיבי פחמן העדיף על אלומיניום - ומציע גוף חזק וקל יותר לנשיאה. קחו בחשבון שפתרון זה מעט יקר יותר מהאפשרות השנייה. עליכם לדעת אילו תכונות חובה אתם רוצים בחצובה שלכם, ואיזה מהן אתם מוכנים לעשות ויתור ולקנות בהתאם. 

 

שימו לב: חשוב להקפיד לא לרדת משבילים מסומנים, להיזהר ממצוקים ומקומות מסוכנים, לא לטפס על עתיקות וממצאים ארכיאולוגיים ולא להסתכן בדרך לנקודת הצילום המבוקשת.

 

 

 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה