עלייה של כ-25% בנטישת כלבים בראשון לציוןבתקופת הקיץ ננטשים יותר כלבים כאשר על פי ההערכות רק עשירית מהם ימצאו בית חם * הרקע: משפחות רבות יוצאות לחופשות או עסוקות בטיפול הילדים * בשירות הווטרינרי יוזמים פתרונות יצירתיים לאימוץ הכלבים * בשבוע שעבר התקיים יום אימוץ בבר רחוב ברוטשילד

הקיץ עוד לא הסתיים וכבר עתה נרשמה עלייה של כ-25% במספר הכלבים שננטשו והגיעו לשירות הווטרינרי לעומת חודשי החורף. בחודשיים וחצי האחרונים נאספו לשירות הווטרינרי 42 כלבים משוטטים, חלקם הושבו לבעליהם. הכלבים בכלבייה העירונית זוכים לטיפול מסור מצד רופאי השירות הווטרינרי והמתנדבים ולאחר מכן מוצעים לאימוץ. בשירות מסבירים כי בכל שנה, בתקופת הקיץ, נרשמת עלייה במספר הכלבים הננטשים כאשר הרקע לכך הוא משפחות רבות שיוצאות לחופשות או עסוקות בטיפול הילדים, כמו כן, חלה גם ירידה באימוץ כלבים בקיץ.

זו בדיוק הסיבה שבשירות הווטרינרי החליטו לגלות יצירתיות ולהגיע למאמצים הפוטנציאלים. בשבוע שעבר התקיים יום אימוץ בבר רחוב במדרחוב רוטשילד. כזכור, בר רחוב הינו יוזמה של עיריית ראשון לציון להחיות את מדרחוב רוטשילד בשעות הערב. בהובלת מרכז הצעירים במינהל קהילה פוזרו לאורך המדרחוב כיסאות ושולחנות ומסביב נפתחו ברים תחת כיפת השמיים עם מוסיקה חיה, תפאורה נהדרת, תפריט אוכל עשיר ומגוון ומחירים אטרקטיביים במיוחד.

במהלך יום האימוץ הוצגו כלבים מקסימים שהגיעו מהכלבייה העירונית של ראשון לציון במטרה למצוא בית חם ומשפחה שתתאים להם. תושבים רבים הביעו התעניינות בפעילות של השירות הווטרינרי ונרשמו כמאמצים פוטנציאליים לעתיד. הווטרינר, דר' טל אסיף, רופא בשירות הווטרינרי, אמר "שיתוף הפעולה בין השירות הווטרינרי, אירוע בר רחוב ואגף הצעירים על מתנדביו הרגיש לנו מאוד טבעי, המטרה שלנו היא ברורה- לתת לכלבים האלו וכלבים אחרים בכלבייה הזדמנות לזכות בבית ומשפחה אוהבת". האירוע משך תשומת לב רבה בקרב באי המדרחוב ותנועה ערה נרשמה באזור. לאור הצלחת האירוע מתוכננים ימי אימוץ נוספים במסגרת בר רחוב.

השירות הווטרינרי במינהל איכות הסביבה משקיע מאמצים רבים בחיפוש בית חם לכלבים שנאספו מהרחוב. דרך אתר העירייה, דף הפייסבוק העירוני ובקרב עמותות רבות למען בעלי חיים, אבל גם שם יודעים שמעט מאוד מהכלבים מאומצים. על פי נתוני משרד החקלאות רק כלב אחד מתוך עשרה, יזכה לבית חם.

ניתן לאמץ כלבים כל השנה בכלבייה העירונית של ראשון. פרטים נוספים ניתן לקבל בטלפון

03-9682444 או במוקד העירוני בטלפון 106.

צילום יום אימוץ- השירות הווטרינרי העירוני


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה